« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özil: Milli takıma çağrılmayı ümit ediyorum

Almanya Milli Futbol Takımı'yla İsveç'te düzenlenen U21 Avrupa Şampiyonası'nı kazandıktan sonra İspanya'ya tatile giden Werder Bremen'in Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil, Alman A Milli Takımının Ağustos'ta Azerbaycan'a karşı oynayacağı karşılaşma için kadroya çağrılacağını ümit ettiğini bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Mesut, Sportbild dergisine yaptığı açıklamada, Alman milli takımının gelecekte önemli bir parçası olacağına inandığını belirterek, “Azerbaycan'a karşı yapılacak olan maçta milli takıma çağrılmayı ümit ediyorum” dedi.

Sürekli bu şekilde oynaması durumunda Güney Afrika'da düzenlenecek olan 2010 Dünya Şampiyonası'na gitmek için şansının olduğunu ifade eden Mesut, Almanya'nın Dünya Şampiyonu olması durumunda bir hayalinin de gerçekleşeceğini kaydetti.

Mesut, Avrupa Şampiyonası'nın final maçında gösterdiği iyi performanstan dolayı Alman milli takımın teknik direktörü Joachim Löw'ün de kendisini tebrik ettiğini belirtti.

Eksiklerini gidermek için çalıştığını ifade eden Mesut, iki ayakla da daha iyi şut çekmesi için sağ ayağını çalıştırması ve serbest şutların daha iyi olması gerektiğini kaydetti.

Derginin haberinde, Mesut'un geçen sezon Alman liginin en iyi 3 orta saha oyuncusu arasında olduğu belirtildi.

Löw de Alman U21 oyuncuları hakkında yaptığı değerlendirmede, Mesut'un dahice paslar attığını, mükemmel oyun zekasına sahip olduğunu ifade etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz