KAYSERİ HABERLERİ

Özhaseki, Yerel Yönetimlerin Nabzını Tuttu

IHA
08.10.2015 - 13:09Son Güncelleme :

ÖZHASEKİ

IHA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, belediyelerin daha aktif, daha yatırımcı ve bu yolla kalkınmanın öncüsü olabilmeleri için 6 ayrı bölge toplantısıyla AK Partili tüm belediye başkanlarını bir araya getirdi. Yerel yönetimlere Özhaseki damgasının vurulduğu toplantılara toplam 863 belediye başkanının yanı sıra, AK Parti’nin ilgili yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyeleri katıldı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, MYK’daki görevine başlar başlamaz yerel yönetimlere el attı ve birbiri ardına Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı yaptı. Ankara, Kocaeli, Erzurum, Kayseri, Afyon ve Elazığ’da yapılan istişare toplantılarına AK Partili 18 büyükşehir, 30 il, 588 ilçe ve 227 belde belediye başkanı ile bu belediyelerin meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, AK Parti il başkanları ve il yönetimlerinin ilgili yöneticileri katıldı. AK Parti belediyeciliğinin ve dolayısıyla Türkiye’deki yerel yönetimlerin başarı grafiğinin artırılması için tecrübelerini aktaran ve katılımcıların görüşlerini alan Mehmet Özhaseki, dört ana başlıkta yerel yönetim anlayışının nasıl olması gerektiğini anlattı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, belediye başkanlarından halkın içinde olmalarını, gururdan ve kibirden uzak, mütevazı yaşamalarını, şan ve şöhretten uzak durmalarını, lüks ve israftan kaçınmalarını istedi. Toplantılarda dünya ve Türkiye’deki yerel yönetimlerin tarihi gelişimini aktaran ve belediyecilik anlayışının bugün hangi noktada olduğunu ifade eden, yerel yöneticilerin değişime ayak uydurması gerektiğini vurgulayan Mehmet Özhaseki, konuşmalarında genel siyasi değerlendirmeler de yaptı.
Yerel Yönetimler İstişare Toplantıları için gittiği illerde sivil toplum kuruluşları ve gönüllü teşekküllerle de bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, halkın nabzını tuttu. Özhaseki, belediye başkanlarından da sivil toplum kuruluşları ile sıcak ilişki kurmalarını ve onlarla ortak projeler gerçekleştirmelerini istedi.
İstişare toplantılarıyla Kayseri’de ortaya koyduğu model belediyecilik anlayışını tüm Türkiye’deki yerel yönetimlere aktaran AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, 1 Kasım seçimlerinden sonra da istişare toplantılarını aynı hızla devam ettirecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Özhaseki, Yerel Yönetimlerin Nabzını Tuttu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 13 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özhaseki, Yerel Yönetimlerin Nabzını Tuttu haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:37
  • Akşam
   18:02
  • Yatsı
   19:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı