KAYSERİ HABERLERİ

Özhaseki: Ana muhalefet mızıkçılık yapıyor (2)

DHA
04.05.2017 - 13:48Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KAYSERİ

DHA

“ABDULLAH GÜL’E SORMAK LAZIM”
Çevre ve Şehircilik bakanı Mehmet Özhaseki, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili tartışmalar konusunda gazetecilerin sorusu üzerine, bunların tümünün spekülasyondan ibaret olduğunu belirterek, "Kendisine sormak lazım. Sayın Gül her zaman her yerde Ak Partili olduğunu söylemiştir. Bugünlerde kendisi ile ilgilii yakıştırmalar bundandır. Özellikle de Deniz Baykal’ın sözleri ve açıklamaları yakışıksızdır. Bu tartışmalar konusunda Abdullah Gül’ü dinlemek lazım. Konuşulanları kendisine sormakta fayda var” dedi.
Kayseri Valiliği'nden sonra Ak parti il merkezini ziyaret eden Bakan Mehmet Özhaseki, Kayseri teşkilatının referandumda Türkiye ortalamasının üzerinde oy alması nedeniyle teşekkür ziyaretinde bulunduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partiye yeniden üye olması, ve diğer gelişmeler ile ilgili şunları söyledi:
"Referandum kabul edildiğinde ikinci aşamaya geçildi. İkinci aşamadaki konulardan birincisi partili olması. İkincisi askeri yargının kaldırılması ve üçüncüsü ise HSYK’nın yeniden düzenlenmesi konusuydu. Bunlar yavaş yavaş devreye girmeye başladı. O nedenle Sayın Cumhurbaşkanımız partililerimizin sevinç gösterileri arasında yeniden yuvaya döndü. Sayın başbakanımızda özveri ve keyifle ve duygulanarak görevi sayın Cumhurbaşkanına teslim etti. Cumhuriyet tarihinde son 1 yılda karşılaşmadığımız olaylarla karşılaştık. Yurt dışında ülke menfaatlerimiz doğrusunda kararlılık ve cesaretle askeri harekatlarımız oldu. Darbe girişimini gelince bugüne kadar yapılan darbelerdeki kadar şehit ve gazilerimiz olmamıştır. işin en acısı darbeyi kırk yıldır içimize sızan hain bir güruh yaptı. Cumhurbaşkanımız çok doğru bir şeklide bunları dile getirdi. Bunlar bir itiraz değil olan bitenlerin söylemesiydi. Şimdi bunların rezilliklerini gördükleri halde hala onlarla hareket edenler Cumhurbaşkanımızın sözlerini kullanıyorlar. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde atlattık. PKK’ye gelince en sert şeklide son 1 yılda mücadele verdik. 10 bin eli silahlı katili etkisiz hale getirdik. Son bir yılda referandum ile birlikte hükümet sistemi değişti. Bir yıldaki olaylar sayın Başbakanımızın söylediği gibi pişmiş tavuğun başına gelmedi. Partili cumhurbaşkanı birliğimize, dirliğimize vesile olacak ama hepimiz bunu yaşayıp göreceğiz. Rahmetli Demirel ve Özal’da tarafsız cumhurbaşkanı olduklarında partililerine müdahil değilmiydiler. Kimin genel başkan olacağına onlar karar veriyordu. Bunu da herkes biliyordu. Biz riyakarlık yapmıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın partili olması Türkiye için hayırlı olur.”

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Özhaseki: Ana muhalefet mızıkçılık yapıyor (2) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mayıs 2017 tarihinde saat 13 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özhaseki: Ana muhalefet mızıkçılık yapıyor (2) haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı