« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özhan Canaydın: Bu sene milat olacak

G.Saray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, yavaş yavaş maddi sorunları aştıklarını ve ön libero için Diarra ve Vogel gibi iki önemli isimle görüştüklerini söyledi. Oynayacakları maçlara hangi hakem atanırsa atansın centilmence kabul edeceklerini belirten Canaydın, "Bu senenin şike ve teşvik konusunda miat olacağını umuyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Radyospor'un programına katılan Canaydın, transfer çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Teknik direktör ve taraftarlarımızın da istediği ön libero için Diarra ve Vogel gibi iki önemli isimle görüşüyoruz ancak bunların alternatiflerini hazır tutuyoruz. Çok detaylı araştırmalardan sonra, genç, istikbal vadeden, inşallah oynadığı zaman seyircilerin sempatisini kazandıracak Carrusca'yı transfer ettik, 5 yıllık sözleşme imzaladık. Aradan birkaç yıl geçmeden talipleri artacak” diye konuştu.

"GENÇLERE GÜVENİYORUZ"

Hedeflerinin öncelikle ligde şampiyonluk olduğunu belirten Canaydın, "Şampiyonlar Ligi'nde de son yıllardaki durgunluğumuzu sona erdirip, eskiden olduğu gibi yine adımızdan söz ettirmek istiyoruz. Gençlerle ve istikbal vadeden isimlerle devam ediyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da genç isimlere önem vereceğiz. Dünyanın hiçbir yerinde olmadığı bir şekilde aynı yıl da en az 3 genç ismi takıma monte ederek yolumuza devam edeceğiz. Gençler bizim geleceğimiz, onlara güveniyoruz. Hocamız da onlara şans tanıyor. Eğer bu genç isimler (A) takımda başarılı olurlarsa bu bizim için büyük bir başarı olacak” dedi.
 
"SADECE SİZ KONUŞUN  DEDİM"

Deutche Bank ile sponsorluk görüşmelerinin basına yansıdığı gibi olmadığına da değinen Canaydın, “Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ile birlikte bizi çağırdılar. Bir yemek yiyip, teklifi düşündük. Fenerbahçeli yetkililer yoktu. Ben, 'Onlarla siz konuşursunuz, şimdi onların yerine bizim konuşmamız olmaz' dedim. Basına bu nasıl aktarıldıysa, bilmiyorum. Bunu basına aktaranda suç” dedi.

"KİM YÖNETİRSE KABUL"

Özhan Canaydın, kulüp başkan yardımcısı Adnan Polat'ın geçen sezon yaptığı, “Hakem Cüneyt Çakır'ı maçlarımıza istemiyoruz” açıklamasının hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti: “Yepyeni bir lig başlıyor. Geçen dönemde olanlar unutuldu. Bizler fair-play içerisinde, maçlarımıza Merkez Hakem Kurulu tarafından kim atanırsa, centilmence kabul edeceğiz. Diğer takımların da hakemleri fazla eleştirmemesini ve tüm maçların centilmenlik çerçevesinde geçmesini istiyoruz.”

"MADDİ SORUNLARI AŞIYORUZ"

Canaydın, yavaş yavaş maddi sorunları aştıklarını dile getirdi. Takımın kampa gitmesinden önce futbolculara tüm alacaklarını ödediklerini ifade eden başkan Canaydın, “Bir tek şampiyonluk primini vermedik. Onu da önümüzdeki hafta halledeceğiz ve futbolcularımız sadece maçlara konsantre olacak” dedi.

Fair-play konusunda yalnız kaldığını kaydeden Canaydın, “Bunun nedenleri biz değil, rakiplerimizdi. Dört yıllık görevim boyunca fair-play için diğer kulüp yöneticilerinden muhatap bulamadım, ancak bu yıl radikal tedbirler alınacak. Umarız artık 'Annelerimizi rahat bırakın' çağrısı yanıt bulur” şeklinde konuştu.

Fenerbahçeli oyuncu Aurelio'nun Türk vatandaşlığına geçmesine de değinen sarı-kırmızılı kulübün başkanı, “Demokratik bir toplumuz. Bazıları Aurelio'nun Türk vatandaşı olarak oynamasına eleştirel bir bakış getirebilir, ancak bu işin kuralları var ve bu kurallara uyulduğu takdirde sorun yok” dedi.

"BU SEZON MİLAT OLACAK"

Şike ve teşvik primi konusuna da değinen Canaydın, “Federasyon şike konusunda gerekli çalışmaları yapıyor. Mahkemelere yansıyan bazı dosyalar var. Kulüpler Birliği Vakfı olarak da büyük bir deklarasyon yayınladık. Bu senenin milat olacağını ve yasal kurumların da araştırmasıyla şike ve teşvik primine son verileceğini umuyorum” şeklinde konuştu.

"2 AY İÇİNDE YAYINDAYIZ"

Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerinin televizyonu olduğunun hatırlatılması üzerine Canaydın, “Galatasaray'ın menfaatlerine uygun teklifleri değerlendiriyoruz. İki ay içerisinde yayına başlayacağız. Kaliteli yayınlar yapan ve taraftarların beklentilerini karşılayan bir televizyon sözü veriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz