« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özgürüm, mutluyum, takıma daha faydalıyım

Galatasaray derbisiyle beraber kanat oyunculuğundan serbest oynayan lider pozisyonuna geçen Fenerbahçeli Nani, “Bu beni huzurlu kıldığı kadar, takımın performansına da yansıyor” dedi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

NANİ’nin Galatasaray maçı ile birlikte Fenerbahçe takımında serbest oyuncu olarak oynamaya başlaması takımın performansını üst seviyeye çıkaran önemli faktörlerden biri oldu. Teknik direktör Pereira’nın kanatlara Alper ve Volkan Şen’i alıp, prangalarından kurtardığı Nani bu değişiklik nedeniyle oldukça mutlu. Çünkü takımla birlikte onun bireysel performansı da yükseldi ve adeta kendini yeniden buldu.Portekizli oyuncu bu değişiklik ile ilgili arkadaşlarına konuşurken şunları söyledi:“Doğaçlama oynamak bana huzur veriyor. Kanatlarda kendimi hapsolmuş hissediyorum. Şu an çok daha iyi oynuyorum. Bunun en büyük nedeni sahadaki özgürlüğüm.”

TÜRKİYE LiGi ÇOK SERT

Türkiye Ligi’nin çok sert ve savunmaların çok sağlam olduğunun altını çizen Portekizli yıldız sözlerine şöyle devam etti:

“Burada defans oyuncuları oldukça etkin. Bu duruma alışmak elbette zaman alıyor. Performansımın istediğim seviyede olmamasında bunun da rolü var. Takımdaki yerimin değişmesi sonrası takıma daha çok yardım edebiliyorum.” Öte yandan, Nani’nin forvet arkasına geçmesi ile Alper ve Volkan’ın performansı da arttı. Volkan son 3 resmi maçta 4 gole imza koyarak sezon başından beri attığı gol sayısına 3 maçta ulaşmış oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler