« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özgürlüğüme kavuştum

Delgado, Ertuğrul Sağlam’ı övdü, teknik adam yerine oyuncuya göre yapılan sistemin Beşiktaş’ı başarıya taşıyacağını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ın Arjantinli yıldızı Delgado yeni sezonda hem gol hem de futbol açısından taraftarları coşturacağını söyledi. Geçen yıla oranla tempolu bir kadro oluştuğuna dikkat çeken Arjantinli, teknik direktör Erturğul Sağlam tarafından kendisine özgürlük tanındığını kaydederek, "Geçen yıl orta alandan forvete gidemiyordum. Şimdi sahanın her yerinde oynama izni çıktı. Ertuğrul Sağlam hoca benim özelliklerimi bildiği için doğru kullanıyor" dedi.

Burak 3 hafta yok

Delgado, sözlerini şöyle sürdürdü: "Beşiktaş hedefleri olan bir ekip. Geçen yıl deplasmanda istenilen şekilde yer almadım. Teknik olarak sorun yaşadım. Teknik adama göre sistem vardı. Şimdi oyuncuya göre sistem kuruldu. 4-4-2 sisteminde her oyuncunun gol atma şansı var." Bu arada FCHall maçında sakatlanan ve B.Münih’in doktoru Wolfgang tarafından kontrolden geçirilen Burak’ın sağ arka adalesindeki yırtık nedeniyle 3 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz