ADIYAMAN HABERLERİ

Özgür Eğitim-sen 14 Ekim’de İş Bırakıyor

IHA
13 Ekim 2015 - 15:34Son Güncelleme : 13 Ekim 2015 - 15:35

ÖZGÜR EĞİTİM-SEN ŞUBE BAŞKANI ALİ KEMAL KAYA, ÇARŞAMBA GÜNÜ İŞ BIRAKACAKLARINI AÇIKLADI

IHA

Özgür Eğitim-Sen Adıyaman Temsilcisi Ali Kemal Kaya, 14 Ekim 2015 Çarşamba günü iş bırakılacağını açıkladı.
Özgür Eğitim-Sen Adıyaman Temsilcisi Ali Kemal Kaya, Ankara’da ki patlamayla ilgili iş bırakma eylemi yapacaklarını dile getirerek, acıyı ortak kılmak, ötekileştirmemek ve sorumluları göreve çağırmak için iş bırakma eylemi yapacaklarını söyledi.
Ali kemal Kaya, “Ankara’da Türkiye tarihinin an kanlı, en acımasız, en insanlık dışı eylemlerinden biri gerçekleştirildi. Gerçekleşen saldırı sonucunda hayatını yitiren yüzlerce insanımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun, Allah hepimize sabırlar versin.
Sözün tükendiği, eylemliliklerin anlam yitimine uğradığı bir haldeyiz. Üzüntüler sahiciliğini yitirdi. Sükunet, basiret, itidal çağrıları ‘ötekine’ değmiyor. Kardeşlik, barış, birlikte yaşama irademiz kundaklanıyor. Zaten defolu olan toplum olma halimiz iyice kırılganlaşıyor. Farklılıklarımızı zenginlik olarak nitelendiren retorik, farklılık sınırında patlayan, patlatılan bombalarla dağılıyor. Bunaldık, darlandık, nefessiz kaldık. öfkeden, kin ve nefretten zehirlendik, zehirleniyoruz.
Olayın birliğimizi, kardeşliğimizi, birlikte yaşama irademizi hedef aldığını, bizi birbirimize düşürdüğünü, adaletsiz, ilkesiz, ölüm ve vahşet üreten bir düzeneğe yöneltilecek enerjimizi başka tarafa kanalize ettiğini, bizi adil, özgür ve ilkeli yaşam mücadelesinden alıkoyduğunu, böldüğünü, parçaladığını, esir aldığını, bizi ellerinde benzin bidonlarıyla yangın söndürmeye gönderdiğini görmüyoruz; göremiyoruz.
Olayın faillerinin kimler olduğu ise ayrı bir konu olup devletin acil ve adil bir şekilde açığa çıkarması gereken diğer bir konu başlığıdır.
‘İnadına Barış, İnadına Kardeşlik’ deyip eylemlilik çağrısını kendi cemaatine tahsis etme, kıskançlığının ne barışla, ne kardeşlikle ilgisi olmadığını herkes bilmelidir.
Yakalandığımız bu girdapdan çıkış, bu kördüğümü aşmak konusunda duyarlı olmaya davet etmek, ve bizi nefret, gözyaşı ve ölüm vadisine demirleyen bu ölümcül hal ile yüzleşmeye çağırmak için; Özgür Eğitim-Sen olarak 14 Ekim 2015 tarihinde 1 günlük iş bırakma eyleminde olacağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Özgür Eğitim-sen 14 Ekim’de İş Bırakıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 15 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özgür Eğitim-sen 14 Ekim’de İş Bırakıyor haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:52
  • Guneş
   05:38
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:25
  • Yatsı
   20:56
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı