« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özgüç Türkalp'i dövdüler

Ankara Hasan Doğan Stadyumu'nda Trabzon Yomraspor ile Sivas 4 Eylül Belediyespor arasında oynanan 3. Lige Terfi Final maçında orta hakem Özgüç Türkalp, maçın bitiş düdüğü ile tekme tokat saldırıya uğradı.

ERCAN ATA - ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

TFF'DEN HAKEMLERE SALDIRIYI KINAMA 

3. Lige Terfi Final maçında karşılaşan Trabzon Yomraspor ile Sivas 4 Eylül Belediyespor arasında oynanan maç zorlu mücadeleye sahne oldu. İki kırmızı kartın çıktığı maçın başında 1-0 öne geçen Trabzon Yomraspor daha sonra kalesinde gördüğü iki gol ile Sivas 4 Eylül Belediyespor karşısında 2-1 mağlup duruma düştü. Maçın ilk yarısı bu skorla tamamlanırken ikinci yarıda başka gol olmadı ve maç bu skorla bitti. Maçın orta hakemi ve aynı zamanda üst klasman hakemi olan Özgüç Türkalp, bitiş düdüğünü çaldığı anda birden saha karıştı. Galip gelen ve 3. lige terfi eden taraf olan Sivas 4 Eylül Belediyespor'un yedek kulübesi ve futbolcuları sevinç içinde sahaya girerken üzgün ve sinirli olan Trabzon Yomraspor'un yedek kulübesi ve futbolcuları orta hakem Özgüç Türkalp'e tekmek tokat saldırdı. Saldırılar karşısında ne yapacağını şaşıran Özgüç Türkalp, ağzına ve karnına ağır darbeler alırken Çevik kuvvetin müdahalede geç kaldığı gözlendi.

Daha sonra kendisine saldıran futbolcuları tek tek teşhis eden Özgüç Türkalp ve yardımcıları, Çevik kuvvetin koruması altında soyunma odasınagitti. Hakemler koruma eşliğinde soyunma odasına giderken Trabzon Yomraspor tribünlerinden pet şişe, cam şişe ve birçok yabancı maddeatıldı. Maç sonunda saldırıya uğrayan orta hakem Türkalp, gazetecilerin sorularını yanıtlamaktan kaçındı. Türkalp'e saldıran futbolculargözlemciler tarafından belirlendi ve bu futbolcuların çok ağır cezalar alacakları ifade edildi. Polis tarafından olaylar son bulurken iki takımda stadyumdan olaysız bir şekilde ayrıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz