Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özgener'den akülü araba

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener'in, Balıkesir'in Edremit ilçesinde yaşayan “Arap Kamil” lakaplı Altaylı eski futbolcu Kamil Özyurt'a, sağ bacağının dizinin altından kesilmesi üzerine akülü araba gönderdiği bildirildi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Eski Altaylı 74 yaşındaki oyuncu Kamil Özyurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rahatsızlığından dolayı geçirdiği bir ameliyatta sağ bacağının dizinin altında kesildiğini belirtti.

Bunun üzerine sporculara sahip çıkmasıyla bilinen Özgener'e ulaşıp konuyu aktardığını ve bir akülü araba istediğini anlatan Özyurt, TFF Başkanı'nın isteğini geri çevirmediğini ve bir gün sonra arabanın kendisine gönderildiğini vurguladı.

Akülü araba sayesinde yatağa bağımlılıktan kurtulduğunu ifade eden Özyurt, “Beni adeta yaşama bağlayan Özgener'e teşekkürlerimi iletiyorum. Ameliyattan sonra hayatım inanılmaz zorlaşmıştı. Zamanımı evde kapalı olarak geçiriyordum. Akülü araba sayesinde gezebiliyorum, arkadaşlarımın yanına gidebiliyorum” dedi.

Futbola Edremit Gençlik İdman Yurdu'nda başladığını, daha sonra İzmir'in seçkin kulübü Altay'a transfer olduğunu anlatan Özyurt, “Arap Kamil” lakabını Altay'da oynarken aldığını, İzmir Ülküspor, Kurtuluşspor ve İzmir Demirspor'da da forma giydiğini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz