« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özgener tesislere hayran kaldı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi Topuk Yaylası’nda yapımı devam eden tesisleri Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl ve spor yazarlarına tanıttı. Yıldırım, Özgener ve Kızıl ile birlikte buz tutan gölün kenarında yemek yedi. TFF Başkanı Mahmut Özgener tesislere hayran kaldı.

DHA-Spor
SON GÜNCELLEME

AZİZ YILDIRIM TOPUK YAYLASI'NI TANITTI

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin, Kaynaşlı’da çam ormanları arasındaki Topuk Yaylası’nda 150 dönüm üzerine yaptırdığı 2 bin 500 metrekare alana sahip Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri’ni, Mahmut Özgener, Levent Kızıl, Bolu Belediye Başkanı Ak Partili Alaaddin Yılmaz, Boluspor Başkanı Emin Semercioğlu, Boluspor eski Başkanı Necip Çarıkçı, Fenerbahçeli yöneticiler, spor yazarlarına tanıttı. Aziz Yıldırım ahşaptan yapılan tesis hakkında bilgiler vererek, profesyonel spor branşlarındaki takımların tesislerde kamp yapacağını, ayrıca yöneticilerin ve delegelerin tesislerden yararlanacağını söyledi.

Daha sonra tesislerin önünde bulunan soğuk hava nedeniyle buz tutan gölün kenarında yemek yenildi. Aziz Yıldırım, Mahmut Özgener, Levent Kızıl, Alaaddin Yılmaz aynı masada oturarak, mangalda pişirilen etlerden yediler. Aziz Yıldırım tüm masaları gezerek konuklarıyla ilgilendi. Yemeğin ardından yapımı devam karla kaplı futbol sahalarının yanına gidildi. Yıldırım saha hakkında bilgiler verdi. Buz tutan göl kenarında hatıra fotoğrafı çektirildi.

Mahmut Özgener yaptığı açıklamada, "Çok etkileyici bir yer, doğa harikası bir yer. Böyle bir yerde, böyle bir tesis yapmayı düşünmek önemli bir vizyon. Fenerbahçe başkanı ve yönetim kurulu üyelerini gerçekten kutluyorum. Türk sporunun faydalanabileceği bir yer. Bana söylendiği kadarıyla Mayıs ayında tamamlanacak. Yeni sezon öncesi kulübün tüm takımlarının yararlanabileceği bir tesis haline gelecek. O yüzden tebrik etmek lazım. Yaz öncesi kamplar için yer konum olarak harika bir yer. Bu tesislerinin çoğalmasının Türk futboluna değil, Türk sporuna çok önemli katkıları olur. Tabi önemli olan böyle güzel yerleri bulup değerlendirmek, güzel projeler üretebilmek. Buraya bakarsak alan olarak çok ideal bir yer. Manzara olarak da harika bir yer de. Türk sporuna hayırlı olsun diyorum" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz