Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özgener: Puan kaybetmemeliyiz

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, (A) Milli Futbol Takımı'nın 2010 Dünya Kupası Avrupa elemelerinde, grupta en önemli rakip olarak gördükleri İspanya maçlarından önce, Bosna Hersek ve Estonya ile yapacağı mücadelelerde puan yitirmemesi gerektiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Beylikdüzü'nde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki CEBIT Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı'nda milli takım heyetinin Turkcell standını ziyaretinden önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özgener, Bosna Hersek maçı öncesi sakatlıklar nedeniyle takımda eksiklerin bulunduğu ifade edilerek yöneltilen soruya verdiği yanıtta, milli takımın 2008 Avrupa Şampiyonası'ndan dolayı bu konuda tecrübeli ve bu sorunu aşabilecek güçte olduğunu vurguladı.

Grupta en önemli rakip olarak gördükleri İspanya ile yapacakları maçlar öncesinde puan kaybedilmemesi gerektiğini kaydeden Özgener şöyle konuştu: “Eksiklerle oynamaya alıştık. Bunun 2008 Avrupa Şampiyonası'nda tecrübesini çok yaşadık. Orada oynadığımız çok önemli maçlar öncesinde de önemli eksikliklerimiz vardı. Ama neticesinde sahaya 11 kişi çıktık. Bosna Hersek maçından önce de eksikliklerimiz var. Olmasa belki daha iyiydi. Ama neticede milli takım geniş kadrosu olan bir takım. Kolay maçlar olmayacak ikisi de. İnşallah 6 puan alırız. Çünkü ondan sonra 5 aylık bir süre var. Ara verilecek. Aranın ardından da grupta kendimize en önemli rakip olarak gördüğümüz İspanya ile üst üste iki maç oynayacağız. O maçlar öncesi puan kaybetmememiz lazım. İnşallah bunu ilk etapta Bosna Hersek maçıyla gerçekleştiririz.”

“KADER MAÇI DİYE BİR ŞEY YOK”

Özgener, (A) Millilerin İspanya ile yapacağı maçları kader maçı olarak görüp görmedikleri sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Kader maçı diye bir şey yok. Yani bu uzun bir yol neticede. Grup maçları iki maçla bitmiyor. Ama daha sonraki etabında avantaj sağlamak istiyorsanız İspanya maçları tabiiki önemli. Ama ispanya maçlarından önce şu iki maçı geçmemiz lazım.”

Eleme grubundaki Belçika beraberliğinin (1-1) hiç hesapta olmadığı ifadesi üzerine de Özgener, “Bunlar olacak, grup maçlarında her maçı kazanacağız diye bir şey yok. Öncelik bu iki maçta. Bunları geçelim sonra İspanya maçlarını düşünürüz” diye konuştu.

Mahmut Özgener, Fatih Terim'in sözleşmesinin resmiyete dökülmesiyle ilgili bir gelişme olup olmadığı sorusuna da, “O konuda söyleyeceğimizi söyledik. Resmiyete çok kısa zamanda dökeriz”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler