Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özgener: En iyi şekilde gerçekleştirmek istiyoruz

UEFA'nın 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak ülkeyi belirleyeceği toplantı, Cenevre'de başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sunumda İngilizce bir konuşma yapan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı (TFF) Mahmut Özgener, Avrupa futbolunun en önemli turnuvasına ev sahipliği yaparak, ilk kez Türkiye'de düzenlemek istediklerini vurgulayarak, “UEFA'nın bu büyük turnuvasını en iyi şekilde gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

Türkiye'nin birçok alanda büyük ilerleme kaydettiğini ifade eden Özgener, “Avrupa'nın 6. büyük ekonomisi durumuna geldi. Ulaştırmada da özellikle havayolları açısından büyük yeniden yapılanmalarla birlikte büyük bir hamle yaptı. İlk defa Avrupa'nın güneyinde medeniyetlerin kesiştiği noktada 2016 Avrupa Şampiyonasını düzenlemek istiyoruz. Gayet modern yeni statlar yapılmakta. En genç nüfuslardan birine sahibiz. Bu genç nüfusumuz bunu hak ediyor” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ve UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'e desteklerinden dolayı teşekkür eden Mahmut Özgener, “Sayın Platini sizlere de teşekkür ediyorum. Sizleri 2016'da Türkiye'de ağırlamak bizler için büyük bir onur olacaktır. Şimdiye kadar hiç olmadığı şekilde bir ev sahipliği yapmaya hazırız” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz