Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özgener: Amatör kulüplere destek vereceğiz

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, amatör futbol işlem bedellerinde 2 milyon 500 bin YTL'ye varan indirim yaptıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Kurulu'nda konuşan Özgener, geçen sezon yerel lig ve Türkiye şampiyonalarında 70 bin amatör maç yapıldığını belirterek, “Amatör futbolumuz, yönetici arkadaşlarımızın fedakarlık ve gayretleri, antrenörlerimizin engin bilgi birikimleri, futbolcularımızın alın teri ve emekleriyle sahaları hazır eden personelin çabalarıyla devam ediyor” dedi.

Federasyon olarak bu organizasyonu konfederasyona bağlı 75 ildeki amatör spor kulüpleri federasyonlarının desteğiyle yürüttüklerini ifade eden Özgener, şöyle konuştu:

“2008-09 sezonu öncesinde amatör futbol ve kulüplerimiz için hayati önem arz eden kararlara imza atmaya devam ettik. Amatör futbol işlem bedellerinde 2 milyon 500 bin YTL'ye ulaşan indirimler yaptık. Bu indirimlerin futbol ailemize bir armağan değil, amatör futbolun oynanması için varını yoğunu ortaya koyan sizlere bir teşekkürün ifadesidir. Bu indirim kapsamında amatör kulüplerimizin en fazla harcama kalemlerinden olan vize ücretlerini tamamen kaldırdık. Vize, lisans ve transferlerde yapılan bu indirimlerin yanında yeni kulüp tescili ve kulüplerin isim ve renk değişikliklerinde de önemli miktarda indirimler gerçekleştirdik. Amacımız amatör kulüplerin maddi külfetlerini azaltarak lisanslı sporcu sayısını artırmaktır. Görev süremizin sonuna kadar 4 bin 300'e ulaşan amatör kulüplere her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz. TASKK aracılığıyla bize tesis yardımı için başvuran amatör spor kulüpleri federasyonlarına bütçemizden ayırdığımız pay doğrultusunda gelecek yıl Haziran ayına kadar yardıma devam edeceğiz.”

Özgener, uzun vadeli yatırımlara ağırlık verdiklerini vurgulayarak, “Her geçen gün artırdığımız gelirleri bankada tutmak yerine eğitim ve alt yapı çalışmalarına aktarıyoruz. Mali genel kurulumuzda kabul edilen bütçemizin en yüksek kalemini tesis ve eğitim harcamaları oluşturuyor. Bunun 85 yıllık federasyon tarihinde ilk olduğunu gururla söylüyorum. Öncelikli hedefimiz 210 bin olan lisanslı futbolcu sayımızı 1 milyonun üzerine çıkarmak. Bunun için sizlerden önemli beklentiler içindeyiz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler