Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özerten'den karaborsa itirafı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili Ufuk Özerten, karaborsaya itibar edilmemesi gerektiğini belirterek, “Onlara rastlıyoruz ama bu iş maalesef dünyanın her yerinde var, önüne geçemiyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ufuk Özerten, TFF Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar ile Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk'ü makamında ziyaret ederek, TFF Süper Kupa maçıyla ilgili bir süre görüştü.

Özerten, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Erzurum'un nüfusunun yaklaşık 400 binin üzerinde olduğunu, ancak stadın 20 bin kişilik olduğunu ifade etti.
Taraftara bilet yetiştiremediklerini, bu konuda herkesi mutlu etmenin mümkün olmayacağını belirten Özerten, stadın kapasitesinin bilet sayısını olumsuz etkilediğini anlatarak, şunları kaydetti:
“Onun için bilet alamayan Erzurumlular kusurumuza bakmasınlar. Stadın kapasitesi de bunda etkili oluyor. Yoksa hem Galatasaray hem Fenerbahçe kulüplerimiz son derece anlayışlı davrandılar. Erzurumlu vatandaşlarımızın daha çok bilet alıp, maça gidebilmeleri için internetten bile bilet satılmadı. Hatta bir kısım kendi kulüplerine aldıkları biletleri bile verdiler. Biz buraya gönderdik, burada satıldı. Ama üzücü olan karaborsaya itibar edilmemesi lazım. Onlara rastlıyoruz ama bu iş maalesef dünyanın her yerinde var, önüne geçemiyoruz. Burada kuyruğa girenlere ikişer tane bilet verdik. Onu da 'baba oğulla gelir, kardeş kardeşiyle gelir, eşiyle gelir' diye düşünerek ikişer tane verdik. Buna rağmen birtakım nahoş şeyler oluyor.”

Özerten, “İnşallah buradan Türkiye'ye, Erzurum'dan, Anadolu'nun en önemli kentlerinin birinden Türkiye'ye sezonun en büyük açılış maçında olumlu mesajlar verilir. Burada iyi oynayan taraf alkışlanır. Burada hiçbir olumsuz şey olmaz. Erzurum bir ilk olarak da anılır. Hiç küfür edilmeyen, kötü, şiddetli hareket hiç olmayan bir maç olarak da Erzurum'un anılması en büyük dileğimiz” diye konuştu.

Özerten, beraberindekilerle Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'i de ziyaret etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler