« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özerten: Trabzon maçı keyfimi kaçırdı

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ufuk Özerten, ligde 5. haftayı birkaç hatanın dışında iyi geçirdiklerini söyledi. Özerten, “Pazar günü Trabzon maçında biraz keyfim kaçtı. Notlarda o hakemin notunun düşük olduğunu göreceksiniz” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Özerten, Futbol Federasyonu'nun Levent'teki binasındaki haftalık olağan basın toplantısında, cumartesi günü çok keyifli bir akşam geçirdiğini belirterek, “Televizyondan iki maç izledim, maçlar çok keyif verdi. Bu keyfi yaşatan herkese teşekkür ediyorum. Dilerim bütün maçlar, seyir zevki, futbol güzelliği ve hakemlerin bu güzelliğe lezzet katmaları açısından, cumartesi günkü maçların kalitesinde geçer” diye konuştu.

Hakemlerin hatalarının olduğunu ancak yanlışlarının olmadığını vurgulayan Özerten, “Hakemlerin hepsi iyi niyetli. Onlara destek olmamız lazım. Ufak tefek hatalar olacak. Golde futbolcunun gayreti, hakemin, diğer oyuncunun ve teknik adamın hatası olacak. Futbolda hataları önlemek mümkün değil. İkinci Lig (A) Kategorisi'ndeki hakemlerin performansı da iyi” şeklinde konuştu.

'KURALLARI BİLMEK GEREK'

Özerten, Galatasaray-Sivasspor maçındaki penaltıyla ilgili bir soru üzerine ise şunları söyledi: “Son zamanlarda gördüğüm en ilginç penaltıydı. Orada hakem haklıydı. Allah'ın verdiği yeteneklerle futbol oynamak yetmiyor. Futbol herşeyiyle bilim oldu. Futbolun teknik taraflarını da iyi bilmemiz, kuralları öğrenmemiz lazım. Futbolcu arkadaşımızın o anki heyecanıyla hata yaptığına inanıyorum. O hata pahalıya patladı. Bütün kulüplere, kuralları sporculara, yöneticilere öğretmek için yardıma hazırız” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler