GeriSpor Özerten’den çifte jest
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Özerten’den çifte jest

Özerten’den çifte jest
refid:3826115 ilişkili resim dosyası

Haluk Ulusoy federasyonunun önünü açmak için, istifasını dün yazılı olarak federasyona gönderen MHK Başkanı, son jestini Erol Ersoy ve Metin Tokat için yaptı. Ulusoy ile yıldızları barışmayan iki hakem, bu hafta iki önemli maça atandı.

MERKEZ Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ufuk Özerten, görevinden istifa etti. Yasa gereği 2,5 yıl daha görevde kalabilecek olan Özerten, yeni seçilen Haluk Ulusoy federasyonunun daha özgür hareket edebilmesi için, istifasını yazılı olarak Futbol Federasyonu’na bildirdi. MHK’nin avukat üyesi Nihat Güner tarafından hazırlanan istifa dilekçeleri, her üye tarafından ayrı ayrı imzalanarak federasyona iletildi.

Ersoy ve Tokat’a görev

Bu arada Özerten başkanlığındaki MHK, son jestini deneyimli iki hakem için yaptı. Haluk Ulusoy’un daha önceki başkanlık döneminde FIFA kokartları alınan Erol Ersoy ve Metin Tokat, belki de hakemlik yaşamlarının son maçına çıkmış olacaklar. Özerten ve ekibi, Ulusoy ile yıldızları barışmayan bu iki hakeme, kritik maçlarda görev verdi. Ersoy, dün oynanan Beşiktaş-Kayserispor karşılaşmasında düdük çaldı. Tokat ise bugün oynanacak Konyaspor-Galatasaray maçında görev yapacak.

Kupa krizi

Öte yandan Merkez Hakem Kurulu’nun istifa etmesi, yeni kurulun ise henüz atanmaması nedeniyle "Kupa krizi" ortaya çıktı. İstifa eden kurul, bu hafta oynanan lig maçlarının hakemlerini atamasına rağmen, önümüzdeki hafta yapılacak Türkiye Kupası karşılaşmalarının hakemlerini belirlemedi. En geç yarın öğlene kadar kupa hakemlerinin tespit edilmesi gerektiği için, bu görevi hangi kurulun yapacağı merak konusu oldu. Büyük olasılıkla yarın sabah Ulusoy’un danışmanlarından biri, bu görevi üstlenecek ve geçiş dönemi krizsiz atlatılmaya çalışılacak.

Çakır veya Çulcu

"Değiştim"
politikası ile yeni görevine başlayan Haluk Ulusoy, yeni Merkez Hakem Kurulu’nu da yarın saptayacak. Kurul başkanlığı için Serdar Çakır ve Mustafa Çulcu isimlerinin ön planda olduğu öğrenildi. Ayrıca Hilmi Ok ve Oğuz Sarvan’ın da isimlerinin telafuz edildiği bildirildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle