Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özerk olamayan federasyonun başkanı belirlendi

Spor Genel Müdürlüğü, Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu başkanlığı için Haydar Doğan'ı belirledi .

ERCAN ATA - ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME
Spor Genel Müdürlüğü bünyesi altında faaliyet gösteren ve özerklik sürecini tamamlama çalışmalarına devam eden Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu'nda başkanlık için Haydar Doğan ismi üzerinde mutabakata varıldığı öğrenildi.

Sporculuk yaşamında 7 Balkan şampiyonluğu kazanan ve halen Spor Genel Müdürlüğü bünyesi içinde şube müdürü olarak görev yapan Haydar Doğan'ın federasyon başkanlığı için genel müdürlük üst yönetimi yeşil ışık yaktı. Haydar Doğan'ın, Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığı tarafından tarihi belirlenecek ve genel müdürlük bürokratlarının oy kullanacağı seçimde, korfbol, rafting, squash, off-shore ile kriket branşlarını bünyesinde barındıran federasyonun yeni başkanı olacağı ifade edildi.

HAYDAR DOĞAN KİMDİR?

1969 Tunceli doğumlu olan Haydar Doğan, 24 yıllık aktif spor hayatı süresince atletizm branşında 100'ün üzerinde milli takım forması giydi. Haydar Doğan, kros ve maraton dallarında 7 kez Balkan şampiyonu olmayı başardı. 2004-2008 yıllıra arasında Tunceli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini yürüten Haydar Doğan, bir dönem Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Genel Sekreterliği görevini yürüttü. Doğan, halen Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı'nda şube müdürü olarak görev yapıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz