Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Özer’in kılavuzu Dalan

  Hürriyet Haber
  02 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 02 Mart 1999 - 00:01

  DYP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterdiği Yalçın Özer, kampanya hazırlıklarında partisinin 1994 adayı Bedrettin Dalan'dan yardım alıyor.

  1984-89 döneminde İstanbul'un belediye başkanlığını yapan, 89'da İstanbul için yine ANAP'tan girdiği seçimi kaybeden ve daha sonra milletvekili olan, 1994'te ise şansını bu sefer DYP'den deneyen ama yine kaybeden Bedrettin Dalan, şimdi tecrübelerini DYP'nin bu seçimdeki adayı Yalçın Özer'e aktarıyor.

  Radyo Foreks'te Özay Şendir'in sunduğu ‘‘Seçime Doğru’’ programına Bedrettin Dalan'ın ofisinden telefonla bağlanan Özer, Hürriyet'e yaptığı açıklamada Dalan'ın İstanbul konusunda ihmal edilmemesi gereken bir isim olduğunu, bu yüzden kendisi ile teknik meseleler konusunda sık sık irtibata geçeceklerini söyledi.

  Bedrettin Dalan ise Yalçın Özer'in diğer adayların tersine hiçbir komplekse kapılmadan, kenidisinden fikir almaya geldiğini, Özer'e seve seve yardım edeceğini açıklayarak şunları söyledi:

  ‘‘İstanbul'a hizmet verecek herkese kılavuzluk etmeye hazırım. Kılavuzu karga olanın burnu pislikten kurtulmazmış ama ben karga değilim. Politikanın tamamen dışına çıkmış bulunuyorum. Hiçbir parti ile ilgim yok. Sadece Yalçın Bey değil, kim gelirse, ona İstanbul konusunda destek veririm. Geçmişte hazırladığım projelerle ilgili, İstanbul'a talip olan her adaya yardımcı olurum. Yalnız sadece teknik konuda. İşin strateji ve siyaset kısmı beni ilgilendirmez. Öyle olsa ben kendim aday olurdum.’

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı