Gündem Haberleri

  Özel yetkili mahkemeler Çağlayan'a taşınıyor

  DHA
  05.01.2012 - 10:22 | Son Güncelleme:

  Önemli soruşturma ve davalara ev sahipliği yapan Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde bulunan özel yetkili İstanbul 13 ve 14. Ağır Ceza Mahkemeleri, Çağlayan'da yeni açılan İstanbul Adalet Sarayı'na taşınacak.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde görevli özel yetkili 13 ve 14. Ağır Ceza Mahkemeleri'nin Çağlayan'da yeni açılan İstanbul Adalet Sarayı'na taşınmasına karar verdi. Savcılığın bu kararı, iki mahkemenin hakim ve savcılarının talebi doğrultusunda aldığı öğrenildi. Özel yetkili görevli hakim ve savcıların, adliyedeki makam odalarının darlığı ve aynı odada 2-3 kişinin kalması nedeniyle taşınma talebinde bulundukları ifade edildi.

   

  HRANT DİNK DURUŞMASI BEŞİKTAŞ'TA DEVAM EDECEK

   

  Önümüzdeki günlerde taşınacak olan İstanbul 13 ve 14. Ağır Ceza Mahkemeleri'ndeki davalar bundan sonra Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki duruşma salonlarında görülecek. Ancak İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Hrant Dink cinayeti davası ise güvenlik gerekçesiyle yine Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde yapılacak.

   

  BEŞİKTAŞ’TA 4 ÖZEL YETKİLİ MAHKEME KALDI

   

  13 ve 14 Ağır Ceza Mahkemelerinin taşınması ile birlikte Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde, 4 özel yetkili mahkeme kalmış olacak. İstanbul 9,10,11 ve 12. Ağır Ceza Mahkemelerinden oluşan 4 mahkeme görevini Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde yapmaya devam edecek.

   

  ÇAĞLAYAN’DA 5 ÖZEL YETKİLİ MAHKEME OLDU

   

  İki mahkemenin Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na taşınması ile birlikte, Çağlayan’da 5 tane özel yetkili mahkeme olacak. Geçtiğimiz yaz HSYK tarafından kurulan İstanbul 15, 16 ve 17 Ağır Ceza Mahkemeleri Çağlayan’da görev yapmaya başlamıştı.b

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı