SİİRT HABERLERİ

Özel yetenekli öğrenciler ilk "tablet" sınavına girdi

AA / Fecri Barlık
27.02.2016 - 16:47Son Güncelleme :

- Siirt'te, birinci ve ikinci sınıfta okuyan 19 öğrenci tablet bilgisayarlarla düzenlenen grup tarama sınavlarına girdi.

AA / Fecri Barlık

SİİRT (AA) - Siirt'te birinci ve ikinci sınıfta okuyan 19 öğrenci tablet bilgisayarlarla düzenlenen grup tarama sınavlarına girdi.
Milli Eğitim Bakanlığınca, birinci ve ikinci sınıf düzeyinde özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi amacıyla tablet bilgisayarlar üzerinden düzenlenen ilk grup tarama sınavı, Türkiye geneliyle eş zamanlı olarak Siirt Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı.
Siirt İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüsamettin Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde 432 öğrencinin başvurduğu sınavın ilk oturumuna 19 öğrencinin katıldığını söyledi.
Sınavın sorunsuz tamamlandığını belirten Şahin, "Bakanlığımızın ilk defa tabletle Bilim Sanat Merkezlerine (BİLSEM) öğrenci seçme sınavlarının ilk oturumu bugün yapıldı. İlk oturumda iki sınıfta 20 öğrencinin girmesi gereken sınava 19 kişi katıldı. Sınavın tüm öğrenci ve velilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.
Siirt BİLSEM Müdürü Zekeriya Butur ise, tabletle gerçekleştirilen sınavları başarıyla geçen öğrencilerin bireysel testlere tabi tutulacağını belirtti.
Tablet sınavıyla ilgili bütün önlemleri aldıklarını dile getiren Butur, şunları kaydetti:
"3 hafta boyunca devam edecek sınavlarımıza toplam 432 öğrencimiz katılacak. Bu sınavı başarıyla geçecek öğrencilerimizi bireysel testlere tabi tutacağız. Bu testleri de geçen öğrenciler merkezimizde eğitim almaya başlayacaklar. Bu öğrenciler hem kendi okullarına devam edecekler hem de bizden destek eğitimi alacaklar."
Butur, tablet sınavıyla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden Özel yetenekli öğrenciler ilk "tablet" sınavına girdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 16 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özel yetenekli öğrenciler ilk "tablet" sınavına girdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı