« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özel Tim İstanbul Park’ta kuş uçurtmuyor

İstanbul Park’ın güvenliğini 1500 jandarma sağlıyor. Yarışlar süresince her türlü olumsuzluğa karşı anında müdahale edebilen Jandarma Özel Operasyon Timleri bu yılki organizasyon öncesinde Ankara’dan geldi.

Orhan SAAT
SON GÜNCELLEME
JÖAK’a (Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı) bağlı tim elemanları, atış gücü yüksek T90 makineli tüfekleri ve modern haberleşme cihazları kullanıyorlar. İki timden oluşan JÖAK ekibinin içinde 4 keskin nişancı ile alanlarında uzman istihbarat ve güvenlik subayları bulunuyor. İstanbul Park çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan JÖAK ekibi, bir saldırı durumuna karşı günler öncesinden tatbikatlarla kendilerini hazırladı.

Üç gün boyunca yaklaşık 200 bin kişinin geleceği düşünülen İstanbul Park ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan jandarma, giriş kapılarında x-ray cihazları, ayna ve el dedektörleri ile arama yapıyor. Kadın izleyicilerin üst aramalarını yapmak için 8 kadın astsubay görevlendirildi. Ayrıca 4 bomba arama köpeği giriş kapılarında şüpheli araçları arayacak. Geçen yıl yaşanan trafik karmaşasının yaşanmaması içinde 45 trafik timinin yanı sıra, 10 motosikletli jandarma trafik ekibi de görev yapacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz