GeriSpor Özel Sporcularımız dünyayı fethetti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Özel Sporcularımız dünyayı fethetti

Özel Sporcularımız dünyayı fethetti
refid:21583587 ilişkili resim dosyası

Konya’da sona eren Özel Sporcular Dünya Bisiklet Şampiyonası’nda Abdullah Karaca, Hasan İncebacak ve Murat Uğurlu’dan oluşan Türk Milli Takımı, altın madalyaya ulaştı

Konya’daki 4. INAS Dünya Bisiklet Şampiyonası’nın son gününde yapılan takım yarışlarında Türkiye, altın madalyaya uzandı. 4 ülkenin katıldığı yarışlarda takımlar 3’er bisikletçi ve 2’şer dakikalık arayla start aldı. Son iki sporcunun derecesi değerlendirmeye tabi tutulurken, Abdullah Karaca, Hasan İncebacak ve Murat Uğurlu’dan oluşan Milli Takım, Meram yolu üzerindeki 10.2 km’lik parkuru 15.37.271’lik derecesiyle ilk sırada bitirdi. Portekiz 16.36.252 ile ikinci, Çek Cumhuriyeti ise 16.39.832 ile üçüncü sırada yer aldı.

Şampiyonaya katılan ülkeler bayanlarda takım çıkaramadıkları için bu kategoride Türkiye A ve B takımı kendi arasında yarıştı. A Takım 10.2 km’lik parkuru 22.19.257’lik derecesiyle bitirdi.

YARIŞ SONUNDA MUTLULUK GÖZYAŞLARI

Yarış sonunda ise gözyaşları sel oldu aktı. Özellikle 3 ay gibi kısa bir dönemde Milli Takım’ı bu seviyeye getiren Antrenör Ergün Esenkaya ve yardımcısı Özlem Arslan birbirlerine sarılarak uzun süre ağladı. Hocalarının bu durumunu gören Milli Takım sporcuları da bu tabloya eşlik edince, yarışları izleyen Konyalılardan uzun süre alkış aldı.

Emeklerinin karşılığını almaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Antrenör Ergün Esenkaya, “Birlikte çalıştık, birlikte başarıya ulaştık. Bu çocuklara inandım ve onlarla birlikte yola çıktım. Bizi mahcup etmedikleri ve Türkiye’ye bu gururu yaşattıkları için onları gözlerinden öpüyorum” dedi.

BAŞKAN GÜRDAL GÜMÜŞ, “BU BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ”

“Bu çocuklarla ne kadar gurur duysak azdır” diyen Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Gürdal Gümüş ise, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu gerçekten bir başarı öyküsü.
Bu ekibi bozmayıp takviyelerle destek vereceğiz. Bu çocuklar 3 ay içinde dünya şampiyonluğunu elde edebiliyorsa, önümüzdeki süreçte yapacağımız çalışmalarla bisikletçilerimizin çok daha büyük başarıları ülkemize kazandıracağından hiç kuşkum yok” sözlerini kullandı.

MİLLİ TAKIM SPORCULARIYLA BİRLİKTE BİSİKLET SÜRDÜ

 “Birlikte başladık, birlikte bitirmek istiyoruz” diye devam eden Başkan Gümüş, kaskını takarak bisiklete bindi ve yarış parkurundan otele kadar olan mesafeyi Milli Takım sporcularıyla birlikte pedal çevirerek geldi. Yol boyunca toplanan Konyalıların sporcularımıza olan ilgisi ise görülmeye değerdi.

Şampiyonada dereceye giren sporculara törenle madalyaları verildi

Dünya Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu ve  Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu'nun düzenlediği Özel Sporcular Dünya  Bisiklet Şampiyonası'nda dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

Son 3 yıldır Konya'da özel çocuklara yönelik hizmetler nedeniyle  Cumhurbaşkanlığı'ndan ödül alındığını belirten Doğan, şunları kaydetti:

“Konya, Türkiye'de bu anlamda kendisini en iyi yenileyen, bu alanda en  iyi hizmetler veren, eğitim konusunu önemseyen Türkiye'nin lider illerinden bir  tanesi. Özel çocuklarımıza yönelik olarak eğitimin her çeşidini yapmak için bir  gayretimiz var. Uluslararası organizasyonları yapmak, bizim açımızdan son derece  önemli.”

Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Gürdal Gümüş de 3 ay içinde dünya  şampiyonluğunun elde edildiğini, ilerleyen dönemlerde yapacakları çalışmalarla  bisikletçilerin çok daha büyük başarıları Türkiye'ye kazandıracağına inandığını  bildirdi.

Şampiyonada Türkiye, takımlar halinde erkeklerde ve bayanlarda 1'er  altın, ferdi olarak da erkeklerde 2 bronz, bayanlarda ise 2 gümüş, 2 bronz  madalya kazandı.

Sporcular madalyalarını, Vali Aydın Nezih Doğan, Vali Yardımcısı Tayyar  Şaşmaz, Özel Sporcular Federasyon Başkanı Gürdal Gümüş, Dünya Zihinsel Engelliler  Spor Federasyonu Başkanı Geoff Smedley'den aldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle