« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özel sporcularda hedef dünya şampiyonluğu

Özel Sporcular Dünya Bisiklet Şampiyonası'na Konya'nın Beyşehir ilçesinde hazırlanan Bisiklet Milli Takımı altın madalya hedefliyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Özel Sporcular Bisiklet Milli Takımı Antrenörü Ergün Esenkaya, şampiyona için hazırlıkların Beyşehir'de devam ettiğini söyledi.

15 Ağustos'ta Beyşehir kampının sona ereceğini ve Konya'da üçüncü etap kamp çalışmalarının başlayacağını ifade eden Esenkaya, sporcuların güzel bir kamp dönemi geçirdiğini belirtti.

Sporcularının çoğunun önceden bisiklete spor olarak değil de günlük ihtiyaç nedeniyle binen kişilerden oluştuğunu belirten Esenkaya, “Şimdi bu sporcularımız milli formayı giyen profesyonel bir sporcu kimliğine büründü. Profesyonel yarış koşabilecek anlamda taktik ve teknik beceriye sahip sporcular haline geldiler” dedi.

Esenkaya, 24 Eylül'de Konya'da düzenlenecek Özel Sporcular Dünya Bisiklet Şampiyonası'nda başarılı olmak için ağır bir antrenman programı uyguladıklarını vurguladı.

Sporcuların üzerlerine düşen görevi layıkıyla yaparak derece beklentisi oluşturduklarını vurgulayan Esenkaya, “Şampiyonayla ilgili bir tek benim hedef belirlemem önemli değil. Ekibin de hedef belirlemesi gerekiyor. Hedefimiz dünya şampiyonluğu. Sporcular bayrağımızı göndere çektireceklerdir” diye konuştu.

Antrenör Yardımcısı Özlem Arslan ise çalışmaların yoğunlaştığı bir döneme girdiklerini dile getirdi.

Yapılan çalışmaların doğruluğunun sporcuların performanslarına yansıdığına dikkati çeken Arslan, şunları kaydetti:
“Artık 'hedefimiz madalya' diyoruz. Eskiden bu kadar iddialı konuşamıyorduk ama geldiğimiz noktada madalyayı çok rahat telaffuz edebiliyoruz. Çocuklarımız da bu anlamda ciddi bir motivasyona sahip. Artık çok rahat 'Ben şampiyon olacağım' diyebiliyorlar.”

Bunları da Beğenebilirsiniz