« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özel sporcular yüzme milli takımı açıklandı

Kırıkkale'de olimpik yüzme havuzunda yapılan yüzme yarışmaları sonunda eylül ayında yapılacak Özel Sporcular Olimpiyat Milli Takımı'nda yer alacak ve kadroya çağrılan sporcular antrenörleri tarafından açıklandı.

Erhan GÖGEM/KIRIKKALE DHA
SON GÜNCELLEME

Milli takım aday kadrosu için Kırıkkale Olimpik Yüzme Havuzu'nda kıyasıya geçen yarışmalardan sonra milli takım kadrosu bayanlarda Gülçin Alan (Bursa), Gizem Özbek (Bursa), Ege Deniz (Sakarya), Aylin Turan (Sakarya), Özlem Turanlı (Ankara), erkeklerde ise, Donuk Davran (Sakarya), M. Can Demirci (Sakarya), Sinan Alkan (Bursa), Ömer Demirsecen (Mersin), Cengizhan Dönmez (Ankara) olarak belirlendi.

Türkiye Özel Sporcular Federasyon Yüzme Teknik Kurulu Başkanı Kamil Tonbuloğlu, "Kırıkkale'de yüzme milli takım seçmeleri için bulunmaktayız. 11 ilimizden 27'ye yakın sporcumuz Avrupa Oyunları, Dünya Olimpiyatları için milli takım aday sporcularını seçme müsabakaları yapıyoruz. Eylül ayında İtalya Cenova'da yapılacak müsabakalar için aday kadromuz içinden 4 sporcumuzu götüreceğiz. Uluslararası federasyonca belirtilmiş, yüzme derecelerini en iyi şekilde geçecek 4 sporcumuzu tespit ettikten sonra İtalya'daki küresel oyunlara sporcularımızı hazırlayacağız. Madalya umudu taşıyan iki sporcumuz bulunmaktadır. Bu sporcularımızı en iyi şekilde hazırlayacağız. Federasyonumuz bize en iyi imkanı vererek yüzme sporunun engellilerle kalkınmasını arzulamaktadır" dedi.

Başkan yardımcısı Muammer Aksoy ise, "Yarın ne olacağımız belli değil. Ben tüm ailelere diyorum ki, biz yeniyiz. Yeni olmamıza rağmen herkesi çağrıyoruz. Engel yoktur. Engelliler eğitim ile kendilerini hazırlarlar. Spor ile bu çocuklar, çalışmalarla, özgüvenle en iyi yere geleceklerdir. Biz özel sporcularımız için varız. Bizim çocuklarımız engelli değil engeli aşar diyoruz. Engel eğitimden geçen iyi bir spor. Anne ve babaların bize doğru yönlendirmesi bekliyoruz. Biz Türkiye bayrağını daha iyi dalgalandırmak istiyoruz" diye konuştu.

Özel Sporcular Milli Takım seçmelerine katılan yüzücüler ise amaçlarının milli formayı en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler