VAN HABERLERİ

Özel Okulların Temsilcileri Van TSO’da Toplandı

IHA
01.10.2015 - 16:34Son Güncelleme :

VAN TSO BAŞKANI TAKVA, ÖZEL OKUL YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VAN TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte üyeleri olan özel okul yöneticileriyle bir araya geldi.
Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva başkanlığında yapılan toplantıya Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Karaman ve Yönetim Kurulu Üyesi Metin Abi ile özel okul temsilcileri katıldı. Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen ve öğrencilere hayırlı olmasını dilediklerini belirterek, “Van’da eğitim öğretim kalitesinin yükseltilmesi en büyük amacımızdır. Bu amaçla üyelerimiz olan özel okullarla bir araya gelmeyi uygun gördük. Gerek yaşadıkları sorunları birebir en yetkili ağızlardan duymak, gerekse okul ve veli sorunlarını en aza indirmek istiyoruz. Katılımcı tüm üyelerimize teşekkür ederiz” dedi.
Takva, özellikle oda üyelerinin ilettiği servis, okul kıyafeti, kitap – kırtasiye ücretlerinin yüksek olmasını okul yetkilileriyle görüştüklerini de belirterek, “Amaç, üyelerimiz olan özel okul yöneticileri ile veli olan üyelerimizi bir araya getirmek ve sorunları en az seviyeye indirmektir” diye konuştu.
Bahçeşehir Koleji Müdürü Murat Atlıhan ise, Van’da özel eğitim öğretim fiyatlarının Türkiye’nin en ucuz olduğu illerden biri olduğunu belirterek, “Biz en kaliteli eğitimi, en ucuz sunan illerden biriyiz. Van’da bulunan tüm özel okullar, batı illerine göre oldukça kaliteli eğitim vermektedir. Kaldı ki fiyatlarımız da batı illerine göre yüzde 50 daha ucuzdur” ifadesini kullandı.
Çınar Koleji Müdürü Nusret Çiçek ise, velilerin mağdur olmaması için tüm hizmetleri en uygun fiyata sunduklarını belirterek, “Gerek kitap-kırtasiye, gerekse okul üniformaları açısından velilerimiz adına en uygun fiyatlar çıkması için çaba gösteriyoruz. Özel okullarda yabancı dil eğitimi ağırlıklı olduğu için kitaplarımız farklı olabilir. Ancak kırtasiye konusunda hiçbir velimizi tek merkeze yönlendirmiyoruz” dedi.
Hürriyet Okulları Müdür Yardımcısı Ramazan Yavuz ise, gerek servis ücretleri, gerekse okul kıyafetlerini en ucuza mal etmek için yoğun çaba gösterdiklerini belirterek, “Velilerimiz bizim için çok değerli. Dolayısı ile onların çıkarlarını en az onlar kadar önemsiyoruz. Bu nedenle onlara en iyi hizmeti en ucuz şekilde sunmak için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Serhat Koleji Müdürü Raşit Karaya ise, okul kıyafetleri için üretici ile anlaştıklarını belirterek, “Velilerimize fabrika satış fiyatıyla hizmet veriyoruz. Kaldı ki eğitim kalitesi olarak Türkiye’nin en iyi okullarından biriyiz. Van’da özel okul kalitesi batı illerinden çok daha ilerdedir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Özel Okulların Temsilcileri Van TSO’da Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 16 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özel Okulların Temsilcileri Van TSO’da Toplandı haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:04
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   12:03
  • İkindi
   14:42
  • Akşam
   16:59
  • Yatsı
   18:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı