Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Özel Okullar Sınavı'na başvurular 28 Şubat'ta son

  A.A
  16.02.2006 - 16:50 | Son Güncelleme:

  Türkiye Özel Okullar Birliği Sınav Yürütme Kurulu Başkanı Nurullah Dal, özel okullar sınavına başvuru süresinin 28 Şubat'ta sona ereceğini hatırlatarak, “Orta Öğretim Kurumları Sınavı'na (OKS) başvuru süresi uzatılmazsa, özel okullar başvuru süresi de kesinlikle uzatılmayacaktır” dedi.

  Dal, Hilton Oteli'nde düzenlenen, ilköğretim okulları ile dershanelerden yönetici ve öğretmenlerin de katıldığı toplantıda, bu yıl OKS ile birleştirilen Özel Okullar Sınavı'na başvurularla ilgili bilgi verdi.

  Türkiye genelinde Özel Okullar Birliği Sınav Yürütme Kurulu'na bağlı 97 özel okula yerleştirme işleminin OKS sonuçlarına göre yapılacağını anımsatan Dal, 6 Şubat tarihinde başlayan başvuruların 28 Şubat Salı günü saat 17.00'de sona ereceğini belirtti.

  Dal, OKS başvuru süresinin uzatılmaması durumunda özel okullar başvuru süresinin de kesinlikle uzatılmayacağını vurgulayarak, sınav başvuru kılavuzlarının Sınav Yürütme Kurulu'na bağlı özel okullardan, il milli eğitim müdürlükleri ve ilköğretim okulu müdürlükleri ile dershanelerden alınabileceğini bildirdi.

  Nurullah Dal, OKS için başvuruda bulunmayan ya da bulunduğu halde sınava giremeyen öğrencilerin sınav ile öğrenci alan özel okullara kayıt için hak talep edemeyeceklerini söyledi.

  Öğrencilerin başvuru formlarını okudukları ilköğretim okulu müdürlüğüne onaylattıktan sonra bulunduğu ildeki Sınav Yürütme Kurulu'na bağlı özel okula teslim edebileceklerini ya da postayla gönderebileceklerini bildirdi.

  Dal, Sınav Yürütme Kurulu'na bağlı özel okullar için tercihlerin, OKS sınavındaki gibi sonuç belli olduktan sonra değil, önceden yapıldığını da anımsattı.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı