Gündem Haberleri

  Özel okul sınavlarına başvuru rekoru kırıldı

  Hürriyet Haber
  02.04.2004 - 21:49 | Son Güncelleme:

  Altı yıl önce bin 725 başvurunun yapıldığı özel okullar sınavına, bu yıl 21 bini aşkın ilköğretim son sınıf öğrencisinin girmesi bekleniyor.

  1998'de sadece bin 725 öğrencinin başvurduğu özel okullar sınavına bu yıl 21 bin 503 aday girecek. Sınav sonucunda üç bin 559 öğrenci özel okullara yerleştirilecek. Özel okullara ilginin yeniden artması enflasyondaki düşüşlere, okulların fiyatlarda TL'ye dönmesine bağlanıyor.

  Sınav Yürütme Kurulu Başkanı Yusuf Tavukçuoğlu, velileri okullar hakkında bilgilendirme amacıyla başlatılan çalışmaların talep artışında fiyatlar kadar önemli olduğunu söyledi. Rehberlik hizmetleri sayesinde adayların iyi yönlendirildiğini, bu sayede giriş sınavındaki soru kalitesinin de yükseldiğini belirtti. Tavukçuoğlu 'Artık veliler özel okulların iyi yabancı dil öğrettiği konusunda hemfikir. Üniversite giriş sınavındaki başarılarımızı velilere iyi anlattık. Öğrenci de, veli de çok puanla iyi yere girmenin değil, istenilen bölüme girmenin önemini kavramış durumda' dedi. Özel Okullar sınavına geçen yıl da 15 bin aday başvurmuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı