Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Özel mesajlar deşifre oldu

  Hürriyet Haber
  25.09.2012 - 21:38 | Son Güncelleme: 25.09.2012 - 13:51

  BBC’nin ‘flaş’ olarak yayınladığı habere göre, Facebook bazı kullanıcıların 2009 ve daha önceki yıllara ait özel mesajlarını kullanıcıların profilinde yayınladı.

  Özel mesajların kişilerin zaman tünelinde yayınlanması herkesin başına gelmiyor. Fakat şu ana kadar dünyanın her yerinden farklı kullanıcılar durumla ilgili şikayette bulundular. Özel mesajların yayınlanmasının sebebi olarak Facebook’un rastgele seçilmiş kullanıcılar üzerinde gerçekleştirdiği testler gösteriliyor.

  Hesabınızı bu tehlikeden korumanız için ‘Gizlilik ayarları’na girip, zaman tüneli ve etiketlenme seçeneğini sadece kendinizin görebileceği hale getirmeniz öneriliyor.  

  FACEBOOK: BÖYLE BİR ŞEY YOK

  Az sayıda kullanıcının, Zaman Tüneli’nde özel mesajlarının göründüğünü düşündüklerine dair kaygılarını iletmesi üzerine mühendislerimiz bu şikayetleri inceledi ve mesajların aslında kullanıcıların her zaman profil sayfalarındaki duvarlarında görünür olan paylaşımlar olduğunu tespit etti. Facebook olarak, bu konuda kullanıcı gizliliğini ihlal eden hiçbir durum yaşanmadığını kesin olarak belirtiriz.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı