SİVAS HABERLERİ

Özel İdare'den bakım-onarım elamanı projesi

DHA
21.04.2016 - 12:59Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS İl Özel İdaresi'nin başvuru sahipliğini yaptığı, 'Yan Sanayi Endüstriyel Bakım Onarım Elemanı Yetiştirme Projesi' hibe almaya hak kazandı. Proje kapsamında 20 kişiye meslek etiği ve iletişim becerileri, endüstriyel bakım-onarım elemanlığı, işbaşı eğitimleri verilecek. 

Proje hakkında bilgi veren Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, sanayi sektöründe ihtiyaç duyulan personel istihdamı ile ilin ekonomisine katkı sağlanacağını söyledi. Projenin amacının işsiz 20 kişiyi istihdam etmek olduğunu belirten Ayhan, "Altı ay boyunca eğitimi başarı ile tamamlayan kursiyerlere; uluslararası programlanabilir lojik kontrol (PLC) elemanı, pnomatik-elektropnomatik elemanı ile hidrolik-elektrohidrolik elemanı sertifikaları verilecek. Ayrıca sertifikalar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı olacak" dedi.

Kursiyerlerin eğitme katılabilmesi için bazı kriterlerin olduğunu belirten Ayhan, "Öncellikle eğitim alacak gençlerimizin Sivas'ta ikamet etmesi gerekiyor. Diğer yandan kursiyerlerin 18-29 yaş arasında, teknik liselerin, meslek yüksekokullarının ya da mühendislik fakültelerinin; elektrik, elektronik, makina teknolojisi, mekatronik ve otomasyon bölümünden mezun veya üniversite öğrencisi olması şartı aranıyor. Ayrıca kursiyerlerin Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'ne (İŞKUR) kaydının olması gerekiyor" şeklinde konuştu. Eğitimlerin, Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi içerisindeki salonda gerçekleştirileceğini vurgulayan Ayhan, kursiyerlere günlük 10 Euro ücret verileceğini ifade etti. Kursa katılanlar meslek etiği ve iletişim beceri, endüstriyel bakım-onarım elemanlığı ve işbaşı eğitimleri alacak.

Projenin; Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği tarafından finanse edilen bir hibe programı olduğunu ifade eden Ayhan, "Programa başvurular başladı. 31 Mayıs Salı günü başvurular sona erecek. Başvurular, Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje Ofisine şahsen yapılacak. Yan Sanayi Endüstriyel Bakım Onarım Elemanı Yetiştirme Projesi'ne katılmak isteyen gençlerimiz, başvuru formlarını Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi içerisinde bulunan proje ofisinden veya Sivas Halk Eğitim Merkezinden temin edilebilirler. Kursiyer adaylarının, başvuru formlarını eksiksiz doldurduktan sonra proje ofisine teslim etmeleri gerekmektedir" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Özel İdare'den bakım-onarım elamanı projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Nisan 2016 tarihinde saat 12 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özel İdare'den bakım-onarım elamanı projesi haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:17
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı