ANKARA HABERLERİ

Özel harekata taze kan

Hürriyet Haber
25.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Emniyet Genel Müdürlüğü, özel harekat polislerinin sayısını artırmak için kurs açtı.

Hürriyet Haber

TERÖRLE mücadelede oldukça başarılı olan ve emniyet teşkilatının “göz bebeği” olarak nitelenen Özel Harekat Birimi’ne takviye amacıyla yeni kursiyerler alınacağı bildirildi.

Fiziki ve sağlık şartları

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı tarafından 81 il emniyet müdürlüğüne gönderilen genelgede, “39. Dönem Temel Özel Harekat Kursu” açılmasının planlandığı kaydedildi. Başkan Vekili Cahit Cemil Yurtseven’in imzasıyla yayınlanan duyuru çerçevesinde, özel harekat kursuna katılacak personelin şartları belirlendi. Buna göre, rütbeli personel için komiser sınıfından yaşı 32’den büyük olmayanlar özel harekat kursuna katılabilecek. Polis memurları 28 yaşından büyük olmayacak. Memurlar, özel harekat temel eğitimleri ve görev şartlarının gerektirdiği fiziki ve sağlık şartlarını taşıyacak.

Olumsuz sicili olmayacak

Kursa katılmak isteyen personel son üç yıl içerisinde kıdeme cezası almamış, son üç yıl içerisinde olumsuz sicili bulunmayanlar arasından seçilecek. Özel harekata başvuracak personelin asaleti tasdik edilmiş olacak. Ayrıca daha önce özel harekat biriminden ya da kursundan ilişiği kesilen personel kursa başvuramayacak.

Dört aşamalı spor testi ve mülakat

KURSA başvuran personel dört aşamalı spor testine tabi tutularak mülakat yapılacak. Kursa başvurular 30 Haziran tarihine kadar yapılabilecek. Halen Özel Harekat Daire Başkanlığı bünyesinde 6 bine yakın personel bulunuyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Özel harekata taze kan haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı