MERSİN HABERLERİ

(Özel Haber) Başkan Genç, 1 Kasım’da Sonucun Değişmeyeceği Görüşünde

IHA
22.10.2015 - 11:23Son Güncelleme :

YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM GENÇ, 1 KASIM SEÇİMLERİNDE VATANDAŞIN TERCİHİNİN 7 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARIYLA HEMEN HEMEN AYNI OLACAĞINI BELİRTEREK, CHP’NİN OYLARININ SÜREKLİ ARTTIĞINI SÖYLEDİ. GENÇ, CHP'NİN İKTİDAR OLMASINI, EN AZINDAN İKTİDARIN BÜYÜK PARÇASI OLMASINI DİLEDİ.

IHA

Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, 1 Kasım seçimlerinde vatandaşın tercihinin 7 Haziran seçim sonuçlarıyla hemen hemen aynı olacağını belirterek, “CHP’nin oyları sürekli artıyor. Dilerim iktidar olur, en azından iktidarın büyük parçası olur” dedi.
CHP’li Yenişehir Belediye Başkanı Genç, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 gün sonra yapılacak 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimlerini değerlendirdi. 1 Kasım seçimlerinin zorunlu olarak gidilen bir seçim olduğu dile getiren Genç, “Yani bir seçim yapıldı, vatandaş tercihini ortaya koydu, olumlu, olumsuz. ‘Ben beğenmedim, benim istediğim gibi oy kullanmadınız. Benim istediğim gibi kullanın, bir daha sizi sandığa götürüyorum’ dendi ve götürüldü. Tabi bu vatandaş için ciddi bir külfet oldu. Vatandaş tercihini üç aşağı beş yukarı aynı şekilde ortaya koyacak gibi görünüyor” diye konuştu.
“DİLERİK CHP, EN AZINDAN İKTİDARIN BÜYÜK PARÇASI OLUR”
Yapılan anketlerde CHP’nin oylarının sürekli arttığının görüldüğünü de ifade eden Genç, “Biz belediyeyiz, biz hizmet kurumuyuz, hizmetlerimizle veya kamuoyunun bizden beklediği, bizim göremediğimiz hizmetlerle meşgulüz. Bu işi, bizim mensubu olduğumuz siyasi partimiz en iyi şekilde yapıyor gerçekten. Dilerim Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olur, en azından iktidarın büyük parçası olur, bir koalisyon olur ve Türkiye’nin başını belaya sokan bu dış politika değişir, Türkiye de rahat bir nefes alır” ifadelerini kullandı.
“CHP, TAŞERONLUK SİSTEMİNE SON VERECEK”
CHP iktidar olursa taşeronluk sistemine son vereceğini de iddia eden Genç, Yenişehir Belediyesi’nin Türkiye’de ilk defa taşeronluk sistemini kaldıran belediye olduğunu anımsattı. Yaklaşık 8 yıl belediyede hiç taşeron olmadığını vurgulayan Genç, şöyle devam etti: “Hiçbir siyasi şeye girmeden AKP’li, MHP’li, CHP’li, HDP’li kim olursa olsun taşerondaki işçilerin tamamını belediyeye aldık. Bunlar şu anda bizim işçilerimiz ve en iyi çalışan işçilerimiz. Gerçekten işçilerimizle emekçilerimizle gurur duyuyoruz ama Yenişehir ben aday olduğum zaman 86 bin nüfusa sahipti. Benim ilk dönemimde, ikinci yıl 126 bindi, şu anda Yenişehir’in nüfusu 235 bin. Hızlı gelişen bir ilçe. Tabi biz de onun peşinde hizmet yetiştirmeye çalışıyoruz.”
Nüfusuna göre, en az personel çalıştıran belediye olduklarının altını çizen Genç, sözleşmeliler, memurlar, kadrolu işçiler, taşeron işçileri dahil şu anda belediyenin 654 personeli olduğu bilgisini verdi. Genç, “Bizimle aynı büyüklükte, 235 bin nüfusu olan bir belediyenin en az bin personeli vardır. Bizim işçilerimiz gerçekten sayıları daha az ama en iyi çalışıyorlar, en verimli çalışıyorlar. Çünkü biz işçilerimize sahip çıkan bir belediyeyiz. Biz haklarını gereği gibi veriyoruz, hak ettikleri gibi insan yerine koyuyoruz, onlar da bunun karşılığını fazlasıyla veriyorlar. Başka belediyelerde 2-3 kişinin yaptığını, bizde 1 işçi rahatlıkla yapabiliyor” dedi.
Böyle hızlı gelişen bir ilçede işçi ihtiyacının da çok arttığına dikkat çeken Genç, ancak yasalar değiştiği için kadrolu işçi alma imkanlarının da kalmadığını kaydeden Genç, şunları söyledi: “O zaman bir hizmet alımı yapma ihtiyacı duyuldu, temizlikte ufak bir hizmet alımı yaptık. Taşeronluk sistemi kısmen belediyemize girdi ama şu anda CHP iktidar olursa, bağıra bağıra Genel Başkanımız, ‘taşeronluk sistemine son vereceğim’ diyor ki, verecektir, ben buna inanıyorum, o zaman biz işte taşeronla sonradan gelen işçilerimiz hemen bir gün sonra dosyalarını hazırlatıp hepsini belediyeye alıp kadrolu işçi haline getireceğiz. Onlar da gerçekten hak ettikleri şekilde, onurluca ‘Biz Yenişehir işçisiyiz’ diyebilecekler.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden (Özel Haber) Başkan Genç, 1 Kasım’da Sonucun Değişmeyeceği Görüşünde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 11 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça (Özel Haber) Başkan Genç, 1 Kasım’da Sonucun Değişmeyeceği Görüşünde haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2018, Salı
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  13:24
 • İkindi
  16:21
 • Akşam
  18:50
 • Yatsı
  20:10
Sayfa Başı