BURSA HABERLERİ

(Özel Haber) 3t Modeli Karacabey’i Uçuracak

IHA
24.02.2015 - 09:43Son Güncelleme :

KARACABEY BELEDİYE BAŞKANI ALİ ÖZKAN, SEÇİMLERDEN ÖNCE PROGRAMLADIKLARI TARIM, TURİZM VE TEKNOLOJİYE YÖNELİK YATIRIMLARIN YER ALDIĞI 3T MODELİ İLE KARACABEY’DE İŞSİZLİĞİN SON BULARAK EKONOMİNİN KALKINACAĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, seçimlerden önce programladıkları tarım, turizm ve teknolojiye yönelik yatırımların yer aldığı 3T modeli ile Karacabey’de işsizliğin son bularak ekonominin kalkınacağını söyledi.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, seçimlerden önce Karacabey’in kalkınması için 3T vizyonu şeklinde bir program ortaya koyduklarını belirterek, Karacabey’e yapılacak yatırımları tarım, turizm ve teknoloji yatırımları olarak şekillendirdiklerini ifade etti.
Karacabey’in tarım ve hayvancılıkta ön plana çıkan bir ilçe olduğuna işaret eden Özkan, “Tarım ve hayvancılık Karacabey’in vazgeçilmezidir. Ancak biz Karacabey’in sadece tarım ve hayvancılık ile sınırlandırılmaması gerektiğine inanıyoruz. Bu noktada belediye azami olarak neler yapabilecekse biz onları yapalım. Bu sektörlerde faaliyet gösteren çiftçilerimizi artıralım. Kamyon garajımız ve soğan halimiz ile birlikte trafik yoğunluğu da var. Bölgeye yeni hastane yapılmasından dolayı bu trafik yoğunluğunun artacağını düşünerek şehirleşme açısından bunu uygun görmedik. Karacabey’e yakın, ancak şehir dışında, Bakırköy girişinde 43 bin 800 dönüm alana modern bir hal kompleksi yapmayı düşünüyoruz. Bu da bizim tarıma bakış açımızın somut bir göstergesidir” dedi.
“Karacabey’de Türkiye’nin salçalık domates ihtiyacının yarısı karşılanmaktadır” diyen Özkan, sektörde faaliyet gösteren çiftçilerin ürünlerini ve hammaddelerini alarak salça haline getiren sanayicilerin meselelerinin tartışıldığı çalıştayın gerek çiftçi, gerekse sanayici açısından çok verimli geçtiğini ifade etti.
Karacabey’e yapılacak diğer 3T vizyonu yatırımlarından birinin turizm, diğerinin ise sanayi olduğuna işaret eden Özkan, “Tarıma ve çevreye zarar vermeyen sanayi kuruluşlarının Karacabey’e kazandırılarak bölgemizde işsizliğin son bulması, ekonomisinin güçlenmesi hedeflenmektedir. 3T vizyonun diğer ayağında ise turizm yatırımlarını düşündük. Boğaz, Bayramdere, Malkara ve Kurşunlu hattına doğa, av ve ekolojik turizme elverişli denizimiz, ormanımız ve su basar ormanı olarak tabir edilen longoz ormanları bulunuyor. Turizme yönelik yapılacak yatırımlarla da ilçemiz turizm alanında kalkındırılacak” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden (Özel Haber) 3t Modeli Karacabey’i Uçuracak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 09 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça (Özel Haber) 3t Modeli Karacabey’i Uçuracak haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı