İZMİR HABERLERİ

Özel Güvenlik Hizmetleri Derneği Başkanı Arıkan uyardı

DHA
31.03.2016 - 11:58Son Güncelleme :
DHA

Özel Güvenlik Hizmetleri Derneği Başkanı Serdar Gökhan Arıkan, tüm dünyada ve Türkiye'de yaşanan terör eylemlerinin ardından vatandaşları soğukkanlı olmaya çağırdı.

Türkiye'nin ardından Avrupa'nın başkenti olarak gösterilen Brüksel'de ve en son Pakistan'da meydana gelen terör saldırılarının halkın normal yaşantısını sekteye vurdurma amacını taşıdığını belirten Serdar Gökhan Arıkan, vatandaşların gönül rahatlığıyla sokağa çıkmalarını, sadece gittikleri yerlerde dikkatli olmalarını istedi.

Şüpheli gördükleri kişi veya kişileri derhal kolluk kuvvetlerine ihbar edilmesini öneren Arıkan, “Özel güvenliğin bulunduğu alanlarda özel güvenlik görevlilerinden de yardım istenebilir. Güvenlik görevlileri de kolluk kuvvetlerine yardımcı olarak görev yapıyor. Halkımız kalabalık yerlere gitmeyerek terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürmesin. Maalesef terör bugün Türkiye'nin değil tüm dünyanın sorunu haline geldi. Avrupa'nın başkenti Brüksel'de bile bombalar patlayabiliyor. Vatandaşlarımızdan isteğimiz günlük yaşamlarını aksatmasına müsaade etmesinler. İnanıyoruz ki bu terör belası bir gün başımızdan gidecek. O zamana kadar devletimiz ve milletimiz el ele vererek bu işi sonlandıracak" dedi.

Türkiye'de yaşanan terör eylemleri nedeniyle dokuz aydır İçişleri Bakanlığı'nın güvenlik personeline eğitim verdiğini sözlerine ekleyen Arıkan, halkın özel güvenlik şirketlerine ilgisinde de gözle görülür bir artış yaşandığını özellikle toplu konutlar, AVM'ler ve eğlence merkezlerinden talep geldiğini sözlerine ekledi.

İZMİR (DHA)

foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Özel Güvenlik Hizmetleri Derneği Başkanı Arıkan uyardı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 11 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özel Güvenlik Hizmetleri Derneği Başkanı Arıkan uyardı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı