VAN HABERLERİ

Özel Eğitim Ve Rehberlik Toplantısı Düzenlendi

IHA
06.10.2015 - 15:05Son Güncelleme :

VANDA ÖZEL EĞİTİM VE REHBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ

IHA

Van’da Özel Eğitim ve Rehberlik toplantısı düzenlendi.
Özel eğitim ve rehberlik alanında yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantı Edremit Ayhan Şahenk Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde özel eğitim ve rehberlik alanında görevli şube müdürleri ile özel eğitim okul ve kurumların idarecileri katıldı. Toplantı öncesi kısa bir değerlendirmede bulunan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, özel eğitim kurumlarının sorunlara yönelik ortak çözüm üretme konusunda sürekli dayanışma içerisinde olması gerektiğini belirterek, bilgi paylaşımı, organizasyon ve ekip çalışmasının önemine değindi.
“ ÖZEL EĞİTİME MUHTAÇ ÖĞRENCİ SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”
Türkiye’de son yıllarda özel eğitime muhtaç olan öğrenci sayısının her geçen gün arttığına işaret eden Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, genel müdürlüğün bu yönde yeni çalışmalar içeresinde olduğunu söyledi. Özel eğitimin temposunun yüksek tutulması gerektiğine işaret eden Güngör, “Sorunların bize ulaştırılması çalışmalara daha fazla ivme kazandıracaktır. Uygulamaya yönelik çözümleri ne kadar üretirsek o kadar başarılı oluruz. Taleplerinizi mutlaka takip edin” şeklinde konuştu.
Toplantıda Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, genel müdürlük tarafından son zamanlarda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce, özel eğitim sınıfları, evde eğitim, kaynaştırma eğitimi, destek eğitim odaları, eğitim ve danışmanlık tedbirleri, özel eğitim okullarının programları, özel eğitim meslek liselerinde açılan alan ve dallar hakkında hazırlanan kılavuz kitaplar ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı toplantıda ayrıca BİLSEM (Bilim Sanat Merkezi)’e öğrenci yerleştirme işlemleri ve bu öğrencilerin önemi hakkında da görüşler paylaşıldı.
Toplantı sonrası Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör’e bu önemli toplantı için teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, “Genel müdürümüze birçok konuda bizi aydınlattıkları için teşekkür ediyorum. Bize ışık tuttunuz. Van’a yönelik pozitif ayrımcılık için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Van’da açılması planlanan görme engelliler ilk ve ortaokulunun en kısa zamanda faaliyete başlaması için gerekli tedbirlerin alınacağı ifade edilirken, özel eğitim ve rehberlik alanında yapılan çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi ve fikir alış verişleri ile süren toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Özel Eğitim Ve Rehberlik Toplantısı Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özel Eğitim Ve Rehberlik Toplantısı Düzenlendi haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:06
 • Guneş
  06:48
 • Öğle
  12:03
 • İkindi
  14:41
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:28
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı