ADANA HABERLERİ

Özel Çukurova Bilfen Ortaokulu İtalya’da

IHA
14.10.2015 - 10:06Son Güncelleme :

ÖZEL ÇUKUROVA BİLFEN ORTAOKULU İTALYA’DA ERASMUS TOPLANTISINA KATILDI

IHA

Özel Çukurova Bilfen Ortaokulu Yabancı Diller Zümresince yürütülen, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Projeleri Merkezi Başkanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen "Avrupa Kıyılarındaki Genç Avrupalılar "adlı Erasmus+ Projesinin 2. yılının ele alındığı ulusötesi yönetim ve planlama toplantısı İtalya’da gerçekleştirildi. Toplantı Türkiye, Norveç, İskoçya, Letonya ve İtalya’nın katılımcılarıyla gerçekleşti.
Projenin 1. yılının değerlendirildiği ve 2. yılında yapılacak aktivitelerin belirlendiği toplantıya Özel Çukurova Bilfen Ortaokulu Müdürü Burhan İnan Akdeniz, Yabancı Diller Zümre Başkanı Fulya Basun Bay ve Almanca öğretmeni Hacer Ekmekçi katıldı.
Yapılan planlama toplantılarında yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı, proje ortağı ülkelerin endüstri alanında yaşadığı değişimler, göç unsuru ve Avrupa’nın uç kesimlerinde yaşayan gençlerin Avrupa kimliğine uyumları ele alındı.
2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında da devam edecek olan uluslararası projenin bu yılki öğrenci hareketlilikleri İtalya, Letonya ve Norveç’e gerçekleştirilecek. Her katılımcı ülkeden toplam 21 öğrenci, bu ülkelere gerçekleştirilen ziyaretlerde ülkeleriyle ilgili sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda paylaşımlarda bulunacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Özel Çukurova Bilfen Ortaokulu İtalya’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 10 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özel Çukurova Bilfen Ortaokulu İtalya’da haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  14 Kasım 2017, Salı
  • İmsak
   05:31
  • Guneş
   07:09
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:20
  • Akşam
   17:38
  • Yatsı
   19:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı