ANTALYA HABERLERİ

Özel bireyler işbaşı yaptı

DHA
23.07.2017 - 14:04Son Güncelleme :
DHA

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - MİLLİ Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) yürütülen Mesleki Becerilerin Geliştirilmesi Projesi (MESGEP) kapsamında Engelli Eğitim Kültür Sağlık Spor Vakfı'nca başlatılan 'Engelli Bireylerin İstihdamı Projesi' meyvelerini vermeye başladı.

Vakfın, Düden Şelalesi yakınındaki Antalya Şubesi'nde Kepez Teomanpaşa Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde açılan 'Bulaşıkçı ve Meydancı Kursu'na katılan ve başarılı olan 12 özel birey, aldıkları mesleki eğitim sayesinde işbaşı yaptı.

Kundu bölgesindeki Seginus Otel ile Kiriş bölgesindeki Max Royal Otel'de çalışma hayatına atılan Mustafa Hardal, Cennet Gültaze, Gülşah Helva, Aysel Akbıyık, Abdulgaffar Akkurt, İsmail Öndağ, Uğur Aşçı, Mehmet Donuk, Ezgi Özyıldırım, Esmagül Okan, Oğuzhan Semiz, Ümitcan Tükel görevlerini hatasız yerine getirirken, otel yöneticilerinden de tam not aldı.

ÇOK ÇABUK UYUM SAĞLADILAR

Stone Group Otelleri Koordinatörü Nevin Bozan, çalışarak para kazanmanın, aile ekonomilerine katkıda bulunmanın büyük heyecan ve mutluluğunu yaşayan özel bireyler için "Gençlerimiz, bizim çok özel personelimiz oldu, iş hayatına çok çabuk uyum sağladılar" dedi.

KEYİFLİ ÇALIŞIYORLAR

Engelli bireylerin birkaçını sorumlu olduğu departmanında çalıştıran müdür Dilay Duran da, "Onlar bizim için çok özel ve de hayatımıza farkındalık kazandıran insanlarımız. Biz onlara bir şeyler öğretirken, onlardan da çok şey öğreniyoruz. Algı ile ilgili hiçbir problemleri yok. Sabır ve tahammül ederek sevecen davranıyoruz. Keyifli, neşeli bir şekilde çalışıyorlar" diye konuştu.

30 ENGELLİ MESLEK SAHİBİ OLDU

Engelli Eğitim Kültür Sağlık Spor Vakfı Antalya Şubesi Başkanı Gülcan Ay, vakfın bünyesinde 2015 yılından beri MESGEP projesinin yürütüldüğünü, bugüne kadar meslek sahibi olan 30 engelli gencin topluma kazandırıldığını, işletmelerin de işgücü talepleri doğrultusunda mesleki kurslar açtıklarını hatırlattı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Özel bireyler işbaşı yaptı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı