KONYA HABERLERİ

Özdemir Ve Akyürek Doğanhisarlılarla Buluştu

IHA
29.10.2015 - 16:44Son Güncelleme :

AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ HACI AHMET ÖZDEMİR İLE KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TAHİR AKYÜREK, DOĞANHİSAR'DA VATANDAŞLARLA BULUŞTU.

IHA

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Doğanhisar’da vatandaşlarla buluştu.
AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, ilçe ziyaretlerini Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile birlikte Doğanhisar’da sürdürdü. Özdemir, burada yaptığı konuşmada, Konya’nın şehircilik açısından örnek gösterildiğini ve büyük hizmetler gerçekleştirildiğini belirterek, Başkan Akyürek’e teşekkür etti. Güçlü bir hükümet olmazsa belediyecilik hizmetlerinin de yürütülemeyeceğini kaydeden Özdemir, “Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olmasaydı, Başbakan Ahmet Davutoğlu olmasaydı dolar şu anda 4,5 liranın altında değil, net 5 lira olacaktı. Hatta 7 Haziran sabahı bu plan ve projeyle bekleyen ve 8 Haziran’ı iple çeken yurt içinden, yurt dışından bir takım zevat vardı. Onun için iktidarın güçlü olması lazım. Türk dünyası için bu iktidara ihtiyaç var. İslam dünyası için bu iktidara ihtiyaç var. Fakat bir şeyi daha gözden kaçırıyoruz. Bütün insanlık için bu iktidara ihtiyaç var” dedi.
Büyükşehir Belediyesi Doğanhisar Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda ilçeye yapılan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Konya’nın son yıllarda yapılan yatırımlarla yükseltişte olduğunu, bunda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun büyük katkısı olduğunu dile getirdi. Türkiye’nin istikrarlı olmasının son derece önemli olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, “Çünkü Türkiye üzülürse bizimle birlikte bütün İslam dünyası, Türk coğrafyası üzülüyor. 7 Haziran seçimlerinde tek parti iktidarı çıkmadı diye ağlayan Filistinliler, Bosnalılar, dünyanın dört bir yanında insan var. Türkiye karışacak mı acaba diye endişe edenler var. Herkes oy kullansın. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Konyalı olması büyük bir fırsat Konya için. 13 Ekim’de proje ihalesi yapılan Konya metrosu, 3 milyar liralık bir konu. Bunu kazandığımızda belediyelerimizin toplam gücü artacak” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Özdemir Ve Akyürek Doğanhisarlılarla Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özdemir Ve Akyürek Doğanhisarlılarla Buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı