Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özdemir: Haksızlık yapılıyor

Fenerbahçe Kulübü İkinci Başkanı Nihat Özdemir, oyuncularına karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyen Galatasaray'ın, spor kamuoyu tarafından motive edildiğini ve büyük haksızlık yapıldığını ileri sürdü.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe'de başkan ve yöneticiler olarak bütün sorunlara el atıldığını anlatan Nihat Özdemir, şöyle devam etti:
“Fenerbahçe'nin gelirlerini büyütüyoruz, Türkiye'de kimsenin alamadığı yabancı oyuncuları getiriyoruz, yerlilerden de en iyisini alıyoruz. Oyunculara karşı da her türlü yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz. Buna karşılık Galatasaray yönetimi oyunculara karşı yükümlülüklerini yerine getirmezken, sarı-kırmızılılar spor kamuoyu tarafından motive ediliyor. Bunu haksızlık olarak görüyoruz. Spor kamuoyu bunu yaparken, Fenerbahçe'nin yapmış olduklarını da düşünmelidir. Fenerbahçe büyük transferler ve büyük tesisler yapmıştır. Bunlar işlenmelidir.”

'HAKEMLERLE İLGİLİ 3 YILDIR KONUŞMUYORUZ'

Nihat Özdemir, Samsunspor maçında Serdar Tatlı'nın tartışılan penaltı kararıyla ilgili sorular üzerine, “Fenerbahçe yönetimi hakem kararlarıyla ilgili 3 senedir konuşmuyor. Lehimize de olsa, aleyhimize de olsa hiçbir zaman konuşmuyoruz” dedi.

Samsunspor maçının kendileri için çok önemli olduğunu kaydeden Özdemir, “Çünkü Çaykur Rizespor maçında kendi sahamızda puan kaybetmiştik. Samsunspor maçına çok önem veriyorduk. Oyunculara ve teknik kadroya tesislerde yemek vererek, moral motivasyonlarını yükselttik. Sonuçta maçta iyi oynadık ve iyi bir netice aldık” diye konuştu.

'DEPLASMANDA RAKİPLERİMİZ AÇIK OYNUYOR'

Bu sezon deplasman maçlarında daha başarılı olduklarını ifade eden Nihat Özdemir, “Deplasmanda sadece 1 beraberliğimiz var. Derbiler dahil tüm maçları kazandık” şeklinde konuştu.
Özdemir, kendi sahalarında 3 kez berabere kaldıklarını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bizim sahamıza gelen her takım, gol yememeyi düşünüyor, savunma yapıyor, ama deplasmanlarda bizi yenmek için daha açık oynuyorlar. Kendi sahamızda seyircisiz oynadığımız Diyarbakırspor ve güçlü Trabzonspor ile berabere kalmamız normal, ama Çaykur Rizespor beraberliği hesapta yoktu. Deplasmandaki başarımızı kendi sahamızda da sürdürmek istiyoruz.”

Bu hafta deplasmanda Ankaraspor ile karşılaşacaklarını ifade eden Nihat Özdemir, “Taraftarlarımız Ankara'da stadı doldurarak, takımı desteklemeli. İnşallah Ankara'dan da 3 puanla döneceğiz. Ondan sonra kendi sahamızda Beşiktaş derbisi var. Derbiye 52 bin taraftarımızı bekliyoruz” diye konuştu.
Özdemir, son maçlardaki performansıyla dikkati çeken Tuncay'ın şımarmadan aynı ciddiyetle çalışmaya devam etmesi gerektiğini belirterek, “Tuncay, Türk futbolunun son yıllarda yetiştirdiği önemli yıldızlardan biridir. Disiplinli çalışmasını devam ettirmeli” dedi.

'DAUM İLE İLGİLİ HABERLER NORMAL'

Nihat Özdemir, gazetelerde transfer teklifi aldığı yönünde haberler çıkan teknik direktörleri Christoph Daum'un önümüzdeki sezon sonuna kadar sözleşmesi bulunduğunu söyledi.

Medyada haberlerin çıkmasının normal olduğunu dile getiren Özdemir, “Daum, Avrupa çapında bir teknik direktördür. Medyada böyle haberlerin çıkması normal, ama Daum'un önümüzdeki sezon sonuna kadar sözleşmesi var” ifadesini kullandı.

Nihat Özdemir, Samsunspor maçından önce dua etmesiyle ilgili olarak, “Her maçta dua ederim. İş hayatımda da dua ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler