Gündem Haberleri

  Özdemir de 3. Köprüye hayır dedi

  Hürriyet Haber
  12.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAP'ın İstanbul ilçe belediye başkan adayları dün toplu halde basının karşısına çıktılar. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki toplantı sonrası belediye başkanı ve milletvekili adayları birlikte fotoğraf çektirdiler. Büyükşehir adayı Ali Talip Özdemir ve belediye başkanlığı için adı geçen ancak daha sonra milletvekilliğine aday gösterilen Sadettin Tantan, el ele tutuştular.

  Mesut Yılmaz'ın kardeşi Turgut Yılmaz ve Güneş Taner de toplantıdaydı. Aday belirleme aşamasında Tantan'ı destekleyen Turgut Yılmaz'ın, Ali Talip Özdemir'e samimi davranışı dikkat çekti.

  Toplantıya eşi Öznur Özdemir'le gelen Ali Talip Özdemir'in konuşmasında Bakırköy Belediye Başkanlığı sırasındaki icraatlarını sık sık örnek gösterdi. Özdemir, konuşmasında ‘‘üçüncü köprüye hayır’’ mesajı vererek, köprünün Nazım İmar Planı'nda yer almadığını ve ‘‘kentin anayasası’’ sayılan bu planın ancak, Büyükşehir Belediyesi tarafından değiştirilebileceğini söyledi. Özdemir, ‘‘Büyükşehir ruhsat vermeden, hiç bir güç bu köprüyü yapamaz’’ diye konuştu. İlçe Belediye Başkan adaylarını ‘uçbeyi’ diye tanımlayan Özdemir, ‘‘19 Nisan sabahı Acil Eylem Planı'yla geleceğiz’’ dedi.

  Özdemir, kaldırım taşlarını ‘cila çalışması’ diyerek sık sık eleştirdi. Başkan olduğunda belediye başkan yardımcılarından biriyle genel sekreter yardımcısının da kadın olacağını söyledi ve ‘şeffaf yönetim’ vaad etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı