Özdemir: Arçelik, 2005’te yüzde 20 büyüme hedefliyor

Hürriyet Haber
07.02.2005 - 01:28 | Son Güncelleme:

Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Gündüz Özdemir, 2005 yılında yurtiçinde ve yurtdışında yüzde 20’ye yakın bir büyüme planladıklarını söyledi.

Özdemir, yüzde 20 büyüme hedeflerinin bugünkü ekonomik koşullarda iddialı bir rakam olduğunu belirtti. 2005 yılı sonunda 3 milyar euro ciro yapmayı hedeflediklerini ifade eden Özdemir, büyük mağazacılık konusundaki çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Gündüz Özdemir, büyük mağazacılık alanında bu yıl büyük mesafe alacaklarına dikkati çekerek, açıklamasını şöyle sürdürdü: ‘Hedefimiz olan büyük mağazaların kiralama yoluyla yerini saptamaya çalışıyoruz. İstanbul, İzmir ve Ankara’da girişimlerimiz var. Büyük mağazacılık hedefimizi bayilerle ortak olarak çok kısa sürede hayata geçireceğiz. Bu mağazalarda mobilya, halı, ev tekstili, elektronik, mutfak eşyaları, aydınlatma gibi birçok farklı alanda ev eşyası bulunacak.’ Özdemir, bu yıl bütün ürünlerini görünüş olarak yenilediklerini, ’Beko difizyon’ adını verdikleri ürünün dünyada aynı anda satılmaya başlanacağını belirterek, Arçelik marka ürünlerini ise Haziran veya Temmuz ayında baştan sona yenileyeceklerini bildirdi.

EĞİTİMDE GÖNÜL BİRLİĞİ:

Gündüz Özdemir, 8 yıllık sürede yatılı ilköğretim bölge okulu öğrencilerinin eğitim ve bireysel gelişim standartlarını yükseltmeyi amaçladıkları ‘Arçelik ile Eğitimde Gönül Birliği’ projesi konusundaki çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Pazartesi günü Erzurum’da projenin 3. etap çalışmalarını başlatacaklarını belirten Özdemir, projeyle Erzurum, Ordu, Van ve proje kapsamındaki diğer illerden gelen öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığı’nın da desteğiyle mesleki gelişimlerine ilişkin eğittiklerini ifade etti. Projeyi 10 ilde daha uygulamak için girişimde bulunduklarını ifade eden Özdemir, bu iller için de Gaziantep’e de yer vereceklerini kaydetti.

EKONOMİK DEĞERLENDİRME:

Özdemir, 2004 yılının Türkiye açısından genel olarak verimli bir yıl olduğunu belirtti. ‘Türkiye geçen yıl AB’ye tam üyelik, enflasyon oranlarının kontrol altına alınarak tek haneli rakamlara indirilmesi, büyümede iyi bir noktaya gelinmesi, ihracatta önemli bir artış sağlanması gibi önemli başarılar elde etti’ diyen Özdemir, bu başarılar yanında Türkiye’nin çözüm bekleyen sorunları da olduğuna dikkati çekti.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı