Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Özcan Deniz’den sahnede ‘uyuşturucu’ uyarısı

  Mustafa İNSAN/MERSİN, (DHA)
  15 Ekim 2008 - 00:48Son Güncelleme : 15 Ekim 2008 - 01:38

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ‘Uluslararası Mersin Festivali 2008’ etkinliği kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda sahne alan Özcan Deniz, söylediği birbirinden güzel şarkılarla hayranlarını coşturdu. Eski ve yeni kasetinden eserler seslendiren Özcan Deniz, sahne performansıyla da göz doldurdu. İzleyiciler arasında zaman zaman gergin anların yaşandığı konserde, sanatçı sosyal içerikli mesajlar da verdi.

  “Uyuşturucuya hayır” çağrısı yapan Özcan Deniz, özellikle gençlerin uyuşturucu maddelerden uzak durmasını istedi. Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında ’‘Yenigün’ adıyla başlatılan projeyi desteklediğini kaydeden Deniz, burada anne ve babalara olduğu kadar toplumun kendisine de önemli görev ve sorumluluklar düştüğünü söyledi.

  Sanatçının söylediği şarkılara eşlik eden hayranları, Deniz’e ulaşmak istedi ancak başarılı olamadı. Özcan Deniz’in posterlerini taşıyan genç kızlar, güvenlik barikatını aşamadı. Bir genç tişörtünün üzerine Özcan Deniz’e olan sevgisini yazıp sanatçıya ulaştırırken, bir başka hayranı ise konser alanına getirmiş olduğu oyuncak bebeği sanatçıya hediye etti. Mersin’e en son 2002 yılında geldiğini hatırlatan Özcan Deniz, Mersinlilerin sıcaklığı her zaman yanında hissettiğini, yaşanılan coşkunun da kendisini mutlu ettiğini söyledi.

  Konserin son bölümlerine doğru sahneye çıkan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Macit Özcan, Özcan Deniz’e, teşekkür plaketi verdi. Mersin’in kültür ve sanat kenti olduğunu belirten Başkan Özcan, festivali düzenlemekteki amaçlarının insanların bir arada barış ve kardeşlik duyguları içinde yaşabilmelerini sağlamak olduğunu, 9 yıldan bu yana da düzenlenen festivallerde de bunu büyük ölçüde başardıklarını belirtti.

  Öte yandan, konserin ardından iki grup arasında başlayan sözlü tartışmalar, kısa sürede kavgaya dönüştü. Polis ekipleri, olaya anında müdahale ederek kavganın büyümesini önledi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı