Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özberk, yeniden Antep'te

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Trabzonspor yenilgisinden sonra Teknik Direktör Erdoğan Arıca ile yollarını ayıran Gaziantepspor, Sakıp Özberk ile anlaştı. Futbol Şube Sorumlusu Asım Atmaz, Gaziantepspor'un büyük transferler yaparak şampiyonluk hedeflediğini, bu nedenle de takımı yakından tanıyan bir hocaya teslim etme kararını yönetim olarak aldıklarını vurguladı.

ÖZBERKLE SEZON SONUNA KADAR
Atmaz, "Yönetim olarak Gaziantepspor'un menfaatlerini ön planda tuttuk. Aslında Arıca'nın görevden alınmasında Trabzonspor maçı sonrası basın mensuplarıyla yaptığı tartışmalardan ziyade, takımdaki kondisyon eksikliğinin etkisi oldu. Sakıp Özberk'in bu eksikliği gidereceğini düşünüyoruz. Erdoğan Arıca mukavelesini fesh eder etmez Sakıp Özberk ile sezon sonuna kadar anlaşma imzalayacağız.''

"ÖZBERK ÖZÜR DİLEDİ"
Geçen sezon Sakıp Özberk’le prensipte anlaştıklarını ve Antalya’ya 2. Lig Yükselme Grubu maçlarını izlemeye gönderdiklerini anımsatan Atmaz, "Ancak Sakıp Özberk ani bir kararla Siir Jet-Pa Spor’la anlaştığını açıkladı. Başkanımız Celal Doğan haklı olarak bu davranışı sonrasında Özberk’in yönetimden ve Gazianhtepspor’a gönül verenlerden özür dilemesini istedi. Sakıp Özberk yaptığı yanlışı kabul etti ve özür diledi."dedi.

"ARICA'YA BAŞARILAR"
Gaziantepspor Profesyonel Futbol Şube Sorumlusu Asım Atmaz, Erdoğan Arıca ile Yönetim Kurulu arasında herhangi bir sorun bulunmadığını, ancak Arıca’nın agresif davranışları nedeniyle sürekli şikayet aldıklarını ifade etti.

Trabzonspor yenilgisi ve sonrasında yaşanan olaylar üzerine böyle bir karar aldıklarını anlatan Atmaz, "Erdoğan Arıca’ya bundan sonraki futbol yaşamında başarılar diliyoruz“ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler