« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özbekistan'dan FIFA'ya başvuru

Son yıllarda futbolda önemli başarılar elde eden Özbekistan, 2012-2014 yıllarında 3 FIFA Dünya Kupasına evsahipliği yapmak için girişimlere başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Özbekistan Futbol Federasyonu'ndan (UFF) yapılan açıklamada, UFF'nın, 2012 FIFA 20 Yaş Altı Bayanlar Dünya Kupası'nın yanı sıra, Türkiye'nin de aday olduğu 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası ve 2014 FIFA 17 Yaş Altı Bayanlar Dünya Kupası adaylık dosyasını FIFA'ya sunduğu bildirildi.

UFF'dan yapılan açıklamada, Özbekistan Futbol Federasyonu'nun, ayrıca 2013 FIFA Kongresi'nin de Taşkent'te yapılması için başvuruda bulunduğu ifade edilirken, 2013 yılında yapılacak FIFA Kongresi'ne evsahipliği yapmak için Özbekistan'ın yanı sıra İtalya, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Danimarka, Macaristan, Singapur ve Honduras'ın da başvuruda bulunduğu kaydedildi.

Açıklamada, ayrıca 2012 FIFA 20 Yaş Altı Bayanlar Dünya Kupası'nın Vietnam'da yapılmasının planlandığı ancak evsahibi ülkenin bu organizasyona hazır olmamasından dolayı, 2012 FIFA 20 Yaş Altı Bayanlar Dünya Kupası evsahipliği için Özbekistan ve Yeni Zellanda'nın FIFA'ya başvuruda bulunduğu ifade edildi.

UFF açıklamasında, Türkiye'nin de aday olduğu 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na evsahipliği yapmak için Özbekistan'ın yanı sıra, Birleşik Arap Emirlikleri'nin de adaylık dosyasını FIFA'ya sunduğu bildirilirken, 2014 FIFA 17 Yaş Altı Bayanlar Dünya Kupası için ise Özbekistan'ın yanı sıra Kosta-Rika, Gana, Makedonya ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin de FIFA'ya başvurduğu hatırlatıldı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz