Gündem Haberleri

  Özbek’e evliliği bozdun tazminatı

  Hürriyet Haber
  19.09.2013 - 17:43 | Son Güncelleme:

  Reyhan İpekel’in kocasıyla ilişki yaşayıp bir çocuk doğuran spiker Ece Özbek’e açtığı 500 bin liralık tazminat davası sonuçlandı. Mahkeme, Özbek’in 7 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.

  TÜRKİYE’NİN en zengin işadamlarından Kemal Gülman’ın oğlu Lemi Gülman, 1993’te Reyhan İpekel’le evlendi. Yasmin adında bir kızları olan Gülman ve İpekel’in evliliği, 2007’de çatırdamaya başladı ve çift birbirlerine karşılıklı olarak boşanma davası açtı. Boşanma süreci devam ederken Lemi Gülman’ın spiker Ece Özbek’le aşk yaşadığı ve bu ilişkiden bir oğlu olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine Reyhan İpekel, kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle Ece Özbek’e 500 bin liralık tazminat davası açtı. Bu arada boşanma davasının karar duruşması İstanbul Aile Mahkemesi’nde görüldü. Reyhan İpekel ve Lemi Gülman’ın boşanmasına karar veren mahkeme, zina gerekçesiyle kocayı ağır kusurlu buldu ve toplam 3.5 milyon lira tazminatı faiziyle birlikte Reyhan İpekel’e ödemesine hükmetti. Ancak Yargıtay kararı bozdu, Gülman, İpekel’e tazminat ödemedi. Ece Özbek hakkındaki tazminat davasında ise karar önceki gün çıktı. Karar duruşmasına tarafların avukatları katıldı. Ece Özbek’in avukatı, “Müvekkilim, herhangi bir işte çalışmamaktadır. Kocasının yardımıyla geçinmektedir. Davanın reddini istiyoruz” dedi. 500 bin liralık davayı kısmen kabul eden mahkeme, Ece Özbek’in Reyhan İpekel’e 7 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti. Yargıtay, mahkemenin kararını onarsa Özbek, İpekel’e tazminat ödeyecek.

  Önemli olan rakam değil
  Reyhan İpekel’in avukatı Sibel Engin, mahkeme kararının ardından “Üçüncü kişilerin evlilik birliğine yaptığı saldırılar, sadece o aileye değil topluma yapılmış olan saldırılardır. Bu saldırıların önlenmesi için de mahkemenin verdiği bu karar önemlidir. Önemli olan davanın rakamı değil, davanın kazanılmış olmasıdır” dedi. 2 yaşında bir çocukları bulunan Ece Özbek ve Lemi Gülman, geçtiğimiz temmuz ayında evlendi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı