ZONGULDAK HABERLERİ

Özbakır: “Hedefim Zonguldak’ı Teşvikte 5. Sıraya Aldırmak”

IHA
21.05.2015 - 19:03 |Son Güncelleme :

AK PARTİ ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ADAYI HÜSEYİN ÖZBAKIR, EREĞLİ KIŞLA SANAYİ SİTESİ ESNAFLARINI VE ÇALIŞANLARINA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.

IHA

AK Parti Zonguldak Milletvekili adayı Hüseyin Özbakır, Ereğli Kışla Sanayi Sitesi esnaflarını ve çalışanlarına ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret esnasında seçim çalışmalarını ve Başbakan’ın Zonguldak mitingini de değerlendiren Özbakır, en büyük hedefinin Zonguldak’ı teşvikte 5. sıraya aldırmak olduğunu söyledi.
Seçim çalışmaları kapsamında sabah saatlerinde Ereğli’ye gelen AK Parti Zonguldak 1. sıra milletvekili adayı Hüseyin Özbakır, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, belediye meclis üyeleri ve partililerle birlikte Kışla Sanayi Sitesi esnaf, çalışan ve müşterilerine ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak yeni itfaiye istasyonuna uğrayan Özbakır, burada itfaiye personelinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. İtfaiye müdürlüğü çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özbakır, seçim çalışmalarının güzel gittiğini 7 Haziran seçimlerinden zaferle çıkarak Zonguldak’ a hizmet getirmeye devam edeceklerini söyledi. Özbakır konuşmasında "24 Nisan itibari ile listenin açıklanmasıyla çalışmalara hızlı bir şekilde başladık. İl İlçe Ve Köylerde programlar yapıyoruz. Çalışmalarımız gayet iyi gidiyor. Vatandaşlardan aldığımız tepkiler çok olumlu. Vatandaşlarımız şunu bilsinler ki biz bu seçimlerden de galip çıkacağız" dedi.
“MİTİNGİMİZ ÇOK GÜZEL GEÇTİ”
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Zonguldak’ a gelişini de değerlendiren Özbakır "Başbakanımızın Zonguldak’ a gelişi gayet güzel geçti. Sizler de gördünüz. Katılım çok güzeldi. Hatta yoğun güvenlik önlemleri ve yerin kalmamasından dolayı bir çok partili ve mitinge katılmak isteyen vatandaşlarımız geri dönmek zorunda kaldı. Başbakanımız gelişiyle birlikte çok güzel müjdeler verdi. Bunlardan bir tanesi Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nun (TTK) kapanmayacağı. Bunu kesin olarak söyledi. Sadece TTK’nın revize edilip daha verimli hale getirileceğini söyledi. Onun haricinde Başbakanımız konuşmasında belirttiği Zonguldak’ ta Filyos projesini belirtti. Filyos projesine gerekli önemin verileceğini, o konuyla ilgili olarak açılan davaların kısa sürede sonuçlanarak Filyos projesinin de 200 milyon liraya yapılan ihalesinin de tamamlanıp limana başlanacağını söyledi. Ayrıca yolların durumu hakkında da 2016 yılı sonuna kadar tüm çevre yollarının tamamlanacağını belirtti. Başbakanımız mitingden çok memnun kaldı. Hatta miting sonrası bile belirli süre kaldı. Çarşıda yürüyerek vatandaşlarla el sıkıştı. Yoğun ilgiden memnun kaldığını orada da memnun kaldığını söyledi. O nedenle de mitingimizin çok güzel geçtiği kanaatindeyim" diye konuştu.
“CHP’Lİ BELEDİYELER ÇALIŞMIYOR, HALK BUNLARI BİZE YÜKLÜYOR”
AK Parti’nin bölgeye yatırım yapmadığı iddialarına da rakamlarla cevap veren Özbakır "Eleştirilere hiç kulak asmayın. Birileri diyor ki, ’AK Parti İktidarı buraya ne yaptı?’ Bakın, 6 katrilyon 600 milyon liralık yatırım yapıldı buraya. Şu anda Devlet su işlerinin 200 milyon liralık alt yapı yatırımı devam ediyor. Yatırımlar, karayolları çalışmalarına devam ediyor. Tümeller yollar hızla devam ediyor. 6 katrilyon 600 milyon liralık yatırım yapıldı, 7 katrilyon 160 milyon lirada TTK’ ya süspansiyon yapıldı. Ak Parti 14 Katrilyon yatırım yaptı. Bunu hiç kimse söylemiyor. TTK’ ya bu kadar destek çıkıldıktan sonra bu kadarı nankörlüktür. Halk CHP’li belediyelerin çalışmamasından dolayı ızdırap duyuyor. Bunu da bizim sırtımıza yığıyor. Bakın merkezde ki belediyenin durumuna. Vatandaşın bütün sıkıntısı CHP’li belediyelerin çalışmamasından kaynaklanıyor"
“İŞSİZLİK SORUNU BİR TEK TTK İLE ÇÖZÜLMEZ”
Zonguldak’ta işsizlik sorununun TTK ile çözülemeyeceğini yeni yatırımcıların gelmesi gerektiğini söyleyen Özbakır, bunun da çözümünün kalkınmada öncelikli olarak üçüncü sırada olan Zonguldak’ın beşlere ve altılara çekilmesinden geçtiğini kaydetti. Özbakır konuşmasında "Ben şimdi diyorum ki, Zonguldak kalkınmada öncelikli olarak 3. bölgede. Yatırım çekemiyoruz. Bir tek TTK’ ya bağlıyız. Sadece TTK Zonguldak’ı kurtarmaz. Mümkün değil. TTK 3 bin içi alacak. Ne olacak? Birileri alınacak diğerleri ben alınmadım diyecek. Bir tek TTK Zonguldak’ın işsizlik sorununu çözmez. Ben kalkınmada öncelikli olarak 3 deyiz diyorum. 5’ e indirmeye çalışacağım. Beşe indirdiğim zaman yatırımcının prim ve vergi avantajı olacağından buraya kendileri yatırım yapmaya gelecektir. Bakın Bartın, Düzce beş ve altıdalar. Yatırım çekiyorlar. Üçüncü sanayilerini kuruyorlar, bizim daha birinci sanayinin yüzde 60’ ı dolmadı" dedi.
Özbakır ve beraberindeki heyet daha sonra Kışla sanayi sitesi esnaf ve çalışanlarını ziyaret ederek sohbet etti, kendilerinden destek istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Özbakır: “Hedefim Zonguldak’ı Teşvikte 5. Sıraya Aldırmak” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Mayıs 2015 tarihinde saat 19 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özbakır: “Hedefim Zonguldak’ı Teşvikte 5. Sıraya Aldırmak” haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

25 Ocak 2020, Cumartesi
 • İmsak
  06:35
 • Güneş
  08:04
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  18:06
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı