GeriFutbol Özaltındere'den Rijkaard iddiası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Özaltındere'den Rijkaard iddiası

Galatasaray ve Milli Takım’da Fatih Terim’in ekibinde yıllarca başarıyla çalışmış teknik adam Eser Özaltındere, Rijkaard’ın Türkiye koşullarına uygun bir teknik direktör olmadığını söyledi.

Futbolculuğu döneminde Galatasaray’ın kalesini koruyan Eser Özaltındere, Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda yaptığı açıklamada, Rijkaard’ın sarı kırmızılı takımı başarıya taşıyamayacağını savundu ve Hollandalı teknik adamın sezonu tamamlayamayacağını söyledi.

TÜRKİYE’DE BAŞARILI OLABİLECEK BİR TEKNİK DİREKTÖR DEĞİL

Galatasaray’ın, Rijkaard yönetiminde geçen sezon başarısız olduğunu dile getiren Eser Özaltındere, “Rijkaard’ın antrenörlük özelliklerine baktığımızda takımı başarıya götüreceğini sanmıyorum. Son derece iyi bir insan olabilir, çok demokrat olabilir, demokratik bir yönetim tarzı izleyebilir; ancak bunlar hiçbir zaman başarının anahtarı değil. Türkiye’nin koşulları çok farklı. Gelecek sezon Rijkaard için son olabilir. Belki sezonu bile tamamlayamayabilir” dedi.

KENDİSİ DE BURADA MUTLU DEĞİL

Rijkaard’ın Türkiye’de başarılı olabilecek bir teknik direktör olmadığı görüşünü ileri süren Özaltındere, Hollandalı teknik adamın burada mutlu olmadığını belirterek, “Türkiye’nin koşullarına uygun bir teknik direktör değil. Ayrıca futbolcularla gerekli iletişimi kuramıyor. Zaten ortaya çıkan haberler de bunu ortaya koyuyor. Bununla birlikte Rijkaard’ın da burada bulunmaktan mutlu olduğunu sanmıyorum. Antrenörlük konsepti, Türk insanın beklediği başarıyı sağlayabilecek ölçülere sahip değil” şeklinde konuştu. 

Eser Özaltındere, “Ama temennim bu tespitimin yanlış olması yönündedir. Keşke Rijkaard, Galatasaray’ı başarıya taşıyabilse. Fakat Galatasaray-Rijkaard birlikteliği iç açıcı değil” diyerek sözlerini tamamladı. 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle