Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Özalp’ta çoban ücreti kavgası: 7 yaralı

  Ferhat ATACAN/ÖZALP (Van), (DHA)
  22 Ağustos 2009 - 13:24Son Güncelleme : 22 Ağustos 2009 - 13:24

  VAN’ın Özalp İlçesi’nde çobana verilecek ücret yüzünden çıkan kavgada 7 kişi yaralandı. Kanlar içinde kalan yaralılar Özalp Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalelerinin ardından Van’daki çeşitli hastanelere sevkedildi.

  Olay, dün akşam saatlerinde Özalp İlçesi’ne bağlı Kaşıkara Köyü’nde meydana geldi. Köyde çobanın yıllık olarak istediği 15 bin lira ücret yüzünden köylüler arasında anlaşmazlık çıktı. Köyün hayvanlarının bakımı karşılığıı isteği 15 bin lirayı çok bulan Şahinerol ile ücreti normal bulan Uyanıker aileleri arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede taşlı-sopalı kavgaya dönüştü. Bir anda köyü savaş alanına çeviren kavgada Savcı, Kerem, Gülmehmet Şahinerol ile Kerem, Remzi, Mehmet ve M.Reşit Uyanıker çeşitli yerlerine aldıkları taş ve sopa darbeleri sonucu yaralandı.

  Kanlar içinde kalan yaralılar ambulans ve köy minibüsleri ile Özalp İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından yaralılar ambulanslarla Van’daki çeşitli hastanelere sevk edildi. Olayla ilgili olarak polis ekipleri hastane çevresinde, jandarma ekipleri ise Kaşıkara Köyü’nde geniş güvenlik önlemi aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı