Gündem Haberleri

  Özal anlayışından farklı olacağız

  Hürriyet Haber
  01.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Tayyip Erdoğan'ın politik hedefleri netleşiyor. ‘‘Koltukta yaşlanmak istemediğini’’ belirten Erdoğan, kuracağı partide genel başkanın en fazla üç dönem; sadece 9 yıl görevde kalacağını tüzük hükmü haline getiriyor.

  Erdoğan'ın partisinin tüzüğüne göre, parti yönetimine tanınacak yüzde 5'lik kontenjanın dışında, milletvekilleri de tümüyle ön seçimle taban tarafından belirlenecek.

  Erdoğan, program hedeflerini önümüzdeki hafta ilan etmeye hazırlandığı partisinin, ‘‘Özal'ın dört eğilim partisi’’ olmayacağını da açıkladı. Erdoğan, yakın çevresine yaptığı değerlendirmede, partisinin Turgut Özal'ın ANAP'ından, liderlik anlayışlarının da Özal'dan farklı olacağının altını çizdi. Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı:

  ‘‘Özal'ın anlayışından farklıyız. Özal, dört eğilimi oluşturmak için her yerden insanları aldı, tüzüğü sonradan oluşturdu. Biz, önce ilkeleri belirleyip, sonra bu ilkelere uygun insanlarla birlikte olacağız. Şahıs merkezli değil, ilkeler merkezli bir siyaset izleyeceğiz. Tekelci, baskıcı bir liderlik anlayışımız olmayacak. Aksine, ortak bir düşüncenin liderliği anlayışı olacak.’’

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı