Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Özakman'ın kitapları satış rekoru kırdı

  hurriyet.com.tr/EKONOMİ
  28 Eylül 2013 - 14:36Son Güncelleme : 28 Eylül 2013 - 14:42

  Bugün Ankara’da yaşamını yitiren Yazar Turgut Özakman’ın kitapları satış rekoru kırdı. Özakman’ın “Şu Çılgın Türkler” kitabı 1 milyon satış adedi yakaladı. Bir o kadarı da korsan tezgâhlarında satıldı. Yazar’ın “Diriliş” adlı kitabı da 250 bin adet satıldı. Özakman’ın kitaplarını basan Bilgi Yayınevi’nin sahibi Ahmet Tevfik Küflü’yü 'Vergi Rekortmenler Listesi'ne taşıyan da bu satış rakamlarıydı.

  83 yaşında yaşamını yitiren Turgut Özakman 14 kitap kaleme aldı, çok sayıda oyuna imza attı. Yazarın en fazla satılan kitabı ise “Şu Çılgın Türkler” oldu. İlk olarak Nisan 2005’te okuyucuları ile buluşan kitabın baskı adedi 380’e dayandı. Kitabın toplam satış adedi 2 milyon olarak kaydedildi. Söz konusu sayısı korsan tezgâhlarında satıldı. Yazarın çok satılan bir diğer kitabı ise 250 bin adetlik satışı ile "Diriliş" oldu. Özakman’ın “Cumhuriyet-Türk Mucizesi” isimli kitabı ise 140 bine yakın satıldı.

  Forbes Türkiye’nin geçtiğimiz yıl açıklanan en çok “En Çok Kazanan Yazarlar” listesinde Turgut Özakman 16’ıncı sırada yer almıştı.

  YAYINEVİ SAHİBİNİ VERGİ REKORTMENİ YAPTI
  Özakman’ın kitapları ise merkezi Ankara’da bulunan Türkiye’nin en köklü yayınevlerinden Bilgi Yayınevi’nden çıktı. ’Şu Çılgın Türkler’ kitabının yakaladığı satış rekorları yayınevi sahibini de vergi rekortmenleri listesine taşımıştı. 2006 yılı “Ankara Vergi Rekortmenleri” listesinde yer alan isimlerden biri de Bilgi Yayınevi’nin sahibi Küflü olmuştu.

  Küflü anılan listede 11’incı sırada yer almıştı. Küflü, konu ile ilgili haberde Hürriyet’e "Bu kitap sayesinde listeye girebildim. 20 yıldan beri vergi rekortmenleri listesine girememiştim" demişti. Küflü’yü listeye taşıyan 2 milyon 165 bin liralık ticari kazancın önemli bir bölümünün Şu Çılgın Türkler” kitabından elde edildiğine işaret edilmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı