NİĞDE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

'Oyunumu Kodluyorum' Yarışmasında Niğde’ye iki ödül

DHA
10.05.2018 - 15:14Son Güncelleme :
DHA

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-ANKARA’da düzenlenen “Oyunumu Kodluyorum” yarışmasında derece elde eden Niğdeli öğrenciler,  İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar’ı makamında ziyaret etti.
Ankara Cebeci Ortaokulu'nun düzenlediği, Türkiye genelindeki ortaokulların katıldığı “Oyunumu Kodluyorum”  yarışmasında Fahri Kirt Ortaokulu öğrencilerinden Yağız Kaya ana teması çevre kirliliğini önleme olan “Ateş Çocuk” adlı oyunu birinci ve Ramazan Rüçhan İri’nin ana teması kadına şiddete hayır olan “Kahraman” adlı oyun ikinci oldu. Yarışmada derece elde eden öğrenci ve öğretmenlerini makamında ağırlayan Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, “Öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyorum. Geleceğin teknolojisi olan kodlama alanına öğrencilerimizin ilgi duyması ve ülke genelinde bu alanda yapılan yarışmada derece elde etmeleri bizi son derece memnun etmiştir. Emeği geçen öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda desteklediğimizde yeni başarılar elde edeceklerine inanıyorum“ dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 'Oyunumu Kodluyorum' Yarışmasında Niğde’ye iki ödül haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı